Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

GALERIE: Strašné! Holčička se narodila bez obličeje. Může za to tahle šílená choroba!

Matka příroda je občas opravdu krutá.
Vydáno: 08.09.2017
Holčička, která nemá obličej

Tato kouzelná holčička Vitoria Marchioli z Barry de Sao Francisco v Brazílii už má za sebou více než 40 operací kvůli opravě lebky. Trpí totiž Teacher Collinsovým syndromem, který způsobil, že kosti na jejím obličeji se nevyvinuly správně. Celkem 40 kostí tak utlačilo její oči, nos a pusu a výsledkem bylo, že se narodila doslova bez obličeje. Doktoři zpočátku pochybovali, že přežije více než pár prvních hodin svého života. Odmítali ji proto krmit a radili rodině, že by měla začít připravovat pohřeb.

Snad se jí už povede lépe.

DRSNÁ GALERIE: Tříletá holčička měla obří nádor na obličeji. Lékaři ho odstranili, ale jak vypadá teď?

Rodina však jejich rozhodnutí vzdorovala a po dvou dnech byla Vitoria převedena na specializovanou jednotku, kde identifikovali její stav, a o týden později byla holčička propuštěna do domácí péče rodiny. Od té doby podstoupila osm operací kvůli rekonstrukci očí, nosu a úst a stimulaci motorických funkcí. Její rodiče, Ronaldo a Jocilene pokračují v získávání peněz pro lepší a lepší péči v naději, že jí dopřeje kvalitnější život. Vitoria oslavila začátkem srpna už deváté narozeniny. Udivení lékaři věří, že jediným důvodem, proč je stále naživu, je důkladná péče a bezbřehá láska její rodiny. 

Postihl ho krutý osud.

Týpek přišel kvůli rakovině o část brady. Doktoři mu ale udělali náhradní. Podívejte se, jak vypadá jeho obličej teď!

Angie Twiggs si prošla peklem.

Ženě vyrostla na obličeji nechutná obří boule. Doktoři z ní vyoperovali tenhle hnus!

Článek je zařazen v: operace, choroba, holčička bez obličeje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama