Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

Víte, co znamenají bílé skvrny na vašich nehtech? Pokud je máte, měli byste si na ně dát velký pozor!

Opravdu se jedná o malý detail, nebo naopak něco velmi závažného?
Vydáno: 19.05.2017
Co znamenají tyto bílé skvrny?

Asi každý z nás si občas říkal, proč se nám na nehtech tvoří bílé skvrny či puntíky. Vaše babička by vám jistě řekla, že to je z nedostatku vápníků a vy byste se zkrátka měli více cpát jogurty. Skutečnost je ale zcela jiná!

Nebojte, v zásadě nejde o nic vážného. Jedná se vlastně o takové zranění na nehtu, které se vytvoří, pokud se bouchnete nebo o něco nešikovně zavadíte. Nehtové buňky se poruší a právě to vytváří ony záhadné bílé skvrny.

Mnohem závažnější situace ovšem nastává, pokud se vám bílé puntíky objevují opakovaně. To může značit infekci či plíseň. A okamžitě byste měli vyhledat lékaře. Pokud se vám pak na nehtech místo skvrn začnou tvořit malé proužky, může to prvním znakem špatného stravování či dokonce podvýživy. V některých případech pak mohou být tyto skvrny znamením blížící se nemoci, či naopak být důsledkem té doznívající.

Pokud pak ony bílé proužky ztmavnou, může se jednat o znamení, že trpíte nějakou formou rakoviny kůže a měli byste pro jistotu navštívit doktora! Taková pravděpodobnost je však naštěstí velmi malá a ve většině případů bílé skvrny opravdu nic neznamenají a jsou jen jakousi nehtovou modřinou.

6 zajímavostí, o kterých jste nevěděli.

VIDEO: Víte, k čemu slouží kapsička v kalhotkách? Hlavní účel těchto 6 obyčejných věcí vás překvapí

Co znamenají tyto útvary?

Odhaleno! Víte, co znamenají tyto ďolíčky nad zadečkem? Neuvěříte, v čem ženám dokážou pomoci!

Článek je zařazen v: nehty, odhaleno, bílé skvrny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama