návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Sex a vztahy

Tohle je 6 znaků, podle kterých poznáte, jestli jste závislí na sexu! Jaký z nich splňujete vy?

Ano, i na sexu se dá vypěstovat závislost. A rozhodně nejde o nic příjemného
Vydáno: 22.11.2017
6 znaků závislosti na sexu

Pro někoho se to může zdát téměř jako dar, ale závislost na sexu opravdu není pro člověka příliš dobrá. Lidé, kteří jsou na sexu závislí, ho provozují, ačkoli si uvědomují, že to pro ně a jejich tělo bude mít následky. A často se mohou oni či lidé v jejich okolí dostat do velmi prekérních situací, z nichž by se pak takový člověk vymlouval jen velmi těžko. Toto jsou následující znaky, podle kterých poznáte, zda jste závislí na sexu.

Co nedělat při skutečném sexu?

10 nejhloupějších věcí z porna, na které byste měli při sexu zapomenout. Jakou z nich děláte vy?

Sex vás ovlivňuje - Už to není jen příjemné zpestření, ale cíl, na který myslíte při svých činech.

Nemůžete přestat - Namísto toho, aby vám sex dělal dobře, provozujete ho, abyste se cítili jen o něco lépe, protože když ho nemáte, cítíte se zle. Dostanete se tak do spirály, kdy už vás sex neuspokojí.

Nedostatek kontroly - Nutnost mít to okamžitě, když chcete. Tím ohrožujete své zdraví a dokonce i bezpečnost, ať už vaši nebo jiných.

Závislost - Projevy závislosti jsou podobné jako u alkoholu nebo drog. Navíc u sexu může dojít ke zvýšení rizikového sexuálního chování.

Sex už není výjimečný - V hlavě závislého se totiž spojí s ostatními pocity, ať už pozitivními, nebo negativními. Prostupuje zkrátka veškerými vašimi náladami a závislí mají tendenci řešit své deprese zvýšenou mírou sexuální aktivity, což potěšení ve výsledku nepřinese.

Rozpad vztahu - Zatímco alkoholici a feťáci si vystačí sami se svou dávkou drogy, závislí na sexu potřebují k uspokojení svých potřeb druhou osobu. Těm, kteří se stanou závislými na sexu, se tak stává, že se jejich vztahy dříve nebo později rozpadnou.

Co dělají muži špatně při orálním sexu?

5 věcí, které byste neměli dělat při orálním sexu! Tohle holky dole rozhodně nechtějí

Ranní sex je údajně nejzdravější

7 důvodů, proč je ranní sex nejlepším sexem vůbec! Už nikdy nebude chtít souložit v jinou dobu

Článek je zařazen v: závislost, Sex, odhaleno, znaky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama