VĚDCI ZJISTILI: Moc sexu škodí. Jak často bychom se měli milovat?

V poslední době nás přestává sex těšit tolik, jako předtím! Na vině jsou internet a filmy, které nám nutí, jak by sex měl vypadat. Ale pokud se budeme snažit a přeženeme to s ním, budeme se cítit smutní. Člověk si zkrátke nevybere.

Zatímco byste si mysleli, že zobrazování sexu může společnosti prospět, aby se stala méně prudérní, pravdou je, že nás všechny ty erotické fotky, filmy, výrazné dekolty a pekáče buchet na břiše od sexu spíš odrazují. Páry se cítí pod tlakem, protože se na ně valí sex ze všech stran. Vděčíme za to nejen Padesáti odstínům šedi, ale také dostupnosti erotiky na internetu. Dvojice se pak ostýchají mít sex, protože se bojí, že nebudou vypadat jako Anastasia a Christian z populárního příběhu.

Až 51 procent dospělých Britů se s nikým nevyspalo během uplynulého měsíce. Polovina Japonců už sex nemá vůbec. Vnést do života spontánnost se také moc nedaří, protože zaměstnaní lidé zkrátka musí plánovat, kdy na to vlítnou. Utěšovat nás může, že podle jiné studie záleží hlavně na kvalitě a ne na kvantitě. Jenže jak kvality dosáhnout, když lidé začínají mít strach „trénovat“?

Experiment si vzal na mušku přes šedesát párů, které rozdělil do dvou skupin. Jedni dostali slibný úkol mít sex mnohem častěji a ti druzí měli zůstat u svého ložnicového standardu. Zjistilo se, že ti kteří dupali jak králíci, si sexu užívali méně a necítili se tak šťastní jako ti, kteří se drželi svého zaběhnutého rytmu.

Přemlouvat se do něčeho, na co zrovna nemáte úplně náladu, se tak nevyplácí. Takže tolik nejde o počet souloží, ale o vytváření vhodného prostředí pro milostné hrátky. A taky bychom se neměli zabývat tím, jak u toho vypadají filmové hvězdy, nebo co si vymyslí autorky sexuchtivých románů. Zatímco v jistých případech je dobré zatloukat, ve vztahu je lepší s partnerem či partnerkou mluvit o tom, co chcete vy a také, co chce on nebo ona.

Sdílejte článek

Přečtěte si také