CNN Prima News Rallye Dakar

Rallye Dakar

Výpis příspěvků ke štítku „Rallye Dakar“

Lounová si během rallye v Keni sáhla na dno: Obklopili nás domorodci, musel přiletět vrtulník

Zpěvačka Olga Lounová v exkluzivním rozhovoru pro Showtime s Martinou Jandovou prozradila, že si během náročné rallye v Keni sáhla na úplné dno. Se spolujezdkyní Lilií Khousnoutdinovou toho během několikadenního závodu, který jely za charitativním účelem, zažily víc než dost. Dokonce se dostaly i do nebezpečí, když se jim rozbil motor a ony zastavily uprostřed masajské vesnice. „Za vteřinu kolem nás bylo 300 Masajů, bylo to děsivé,“ vyprávěla Lounová, která do Keni cestovala i s teprve roční dcerkou.

Česká dominance na Dakaru: Macík vyhrál kamiony, Loprais byl druhý. Oslnil i Prokop

Martin Macík ovládl kategorii kamionů na Rallye Dakar a postaral se o první český triumf od roku 2001, kdy vyhrál naposledy Karel Loprais. Druhé místo na 46. ročníku legendární soutěže obsadil synovec šestinásobného vítěze Aleš Loprais. Oba čeští jezdci si vytvořili osobní maxima, Macík byl nejlépe druhý loni a Loprais třetí v roce 2007. V kategorii automobilů vylepšil české maximum jezdec Martin Prokop, který skončil pátý.

Nelítostný Dakar si vzal další život: Závodník podlehl těžkým zraněním, plnil si svůj sen

Letošní Rallye Dakar má svou první oběť. Po více než týdenní hospitalizaci podlehl zraněním pětačtyřicetiletý španělský motocyklista Carles Falcón, který havaroval ve druhé etapě tvrdého závodu. O úmrtí závodníka informovali zástupci jeho týmu v pondělí. Podle nich byl Španěl vždy „usměvavý a aktivní“ a zemřel při něčem, „co bylo jeho snem“.

České kamiony kralují Dakaru: Macík po vyhrané etapě celkově vede, Loprais je druhý

Martin Macík vyhrál dvoudenní 6. etapu Rallye Dakar a dostal se do čela kategorie kamionů. Mezi automobily zajel šestý čas Martin Prokop, který je nově v průběžném pořadí sedmý. Nejlepší český motocyklista Martin Michek si naopak podle zatím neoficiálních výsledků mírně pohoršil a klesl na 11. pozici. Novým lídrem kategorie automobilů je Španěl Carlos Sainz, mezi motorkáři se na první místo posunul Ricky Brabec z USA.