CNN Prima News vítěz

vítěz

Výpis příspěvků ke štítku „vítěz“

Sparťané vybojovali bod a jsou mistry ligy. Divoké oslavy probíhaly přímo na hřišti

Fotbalisté pražské Sparty v předposledním zápase ligové nadstavby vybojovali na Slovácku bod, a mohou tak oslavit 37. titul mistra nejvyšší fotbalové soutěže. Ten se na Letnou vrací po devíti letech. Druhé Slavii v úterý nepomohl ani velkolepý obrat, který předvedla na hřišti v Olomouci. Sparťané ligový titul získali naposledy v sezoně 2013/14. Od té doby se o prvenství přetahovala Slavia s Plzní.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Stanley Cup získala podruhé v historii Tampa. Vítězství slaví i Češi Palát a Rutta

Hokejový klub Tampa Bay Lightning podruhé v historii vyhrál Stanley Cup pro vítěze severoamerické NHL. V šestém finálovém souboji play off hokejisté Tampy porazili soupeře z Dallas Stars 2:0 a vyhráli 4:2 v sérii. Ze Stanley Cupu, který je považován za nejcennější hokejovou trofej na světě, se radují také dva čeští hokejisté: útočník Ondřej Palát a obránce Jan Rutta.