návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

Shakespeare HULIL TRÁVU. Byl sjetý, když psal Romea a Julii? Archeologové pátrali

To byste asi od nejvýznamnějšího dramatika, jehož hry zná celý svět, nečekali. Nicméně historici tvrdí, že v Anglii 16. století bylo kouření marihuany a lístků koky docela běžnou činností.
Vydáno: 10.08.2015
Shakespeare věděl, kde hledat inspiraci.
Shakespeare věděl, kde hledat inspiraci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Během archeologického průzkumu Shakespearovy zahrady u jeho domu ve Stratfordu nad Avonou ve střední Anglii se objevily dýmky obsahující zbytky marihuany. Odborníkům se tak naskytla báječná příležitost fantazírovat, jestli byl autor Hamleta hlavou někde docela jinde, když psal svá převratná díla.

A v nalezených dýmkách nebyla jen tráva, některé obsahovaly zbytky listů koky. Nicméně výzkumníci předpokládají, že dramatik holdoval hlavně marihuaně. Tak by nás zajímalo, jestli se nově zjištěné skutečnosti přidají do osnov literatury. Upřímně hádáme, že ne.

Co s vámi udělá jeden joint?

VÝZKUM: Hulíte? 6 věcí, které se dějí ve vašem tělem, když kouříte trávu

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Neberte drogy! Tohle udělají s vašimi zuby

Článek je zařazen v: marihuana , dýmka , archeolog , dramatik , Romeo , William Shakespeare , historik , Hamlet , Anglie