Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

Bizár! Babička vyluštila v muzeu křížovku. Šlo ale o umělecké dílo za 2 miliony!

Když se luštitelská vášeň může hodně draze zvrtnout.
Vydáno: 16.07.2016
Babička luštila křížovku. A vyjde ji to pěkně draho.

Hodně netradiční situace se stala 91leté babičce během prohlídky muzea v německém Norimberku. Ženě se totiž až příliš zalíbilo jedno z vystavených děl ve tvaru křížovky. Důchodkyně vzala totiž doslovně frázi u díla se slovy „doplňte slova“ a začala křížovku doplňovat svým kuličkovým perem. Tu se jí nakonec podařilo vyluštit. Když ale posléze od lidí z muzea zjistila, že se jedná o dílo umělce Arthura Köpckeho z roku 1965 v hodnotě okolo 2,15 milionů korun, nejspíš se o ni pokoušeli mrákoty.

Nejpodivnější mladí lidé, na které kdy můžete narazit

VIDEO: Tohle je 10 nejbizarnějších puberťáků světa! Barbie kulturistka i kluk s žirafím krkem...

Zástupci muzea čin důchodkyně rozhodně nepovažují za úmyslný, i přesto musela její luštitelskou mánii nahlásit policii z pojišťovacích důvodů. Nebohá žena je tak nyní vyšetřována kvůli poškození majetku. Babička se pak domnívala, že zmiňovaná fráze je instrukcí k uhodnutí tajenky. Většina exponátů v muzeu je navíc interaktivního rázu a ona netušila, že právě toto avantgardní dílo je jednou z mála výjimek. Podle zástupců muzea by ale dílo mělo jít zrestaurovat, a proto doufáme, že důchodkyně nakonec vyvázne bez trestu či mastné pokuty. Příště si dá na svou luštitelskou zálibu nejspíš větší pozor.

Dívka má hodně podivnou zálibu.

GALERIE: Bizár! Žena je posedlá sbíráním vibrátorů. Sama je ale nemůže používat…

Opravdu je to ta samá paní?

Neuvěřitelná proměna: Osmdesátiletá babička je novou královnou contouringu

Reklama
Článek je zařazen v: vášeň, umělecké dílo, muzeum, důchodkyně, dílo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama