návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

VIDEO: Švýcarští fotbalisté svou gólovou oslavou rozdělili svět! Co bylo na jejich gestu kontroverzního?

Jedni jim tleskají za jejich odvahu, další požadují přísní trest. Co provedli švýcarští fotbalisté Granit Xhaka a Xherdan Shaqiri v zápase proti Srbsku?
Vydáno: 23.06.2018
Gesto švýcarských fotbalistů 1
Autor: profimedia.cz Gesto švýcarských fotbalistů 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měl to být zdánlivě jeden z těch méně atraktivních zápasů na současném fotbalovém mistrovství světa, díky gestu dvou fotbalistů se ale bude o střetu vítězného Švýcarska se Srbskem možná ještě dlouho mluvit. Švýcarští fotbalisté Granit Xhaka a Xherdan Shaqiri totiž během oslav svých gólů předvedli gesto, které řadu lidí doslova rozzuřilo a požadují po dvojici potrestání. Co tak strašlivého ukázali?

Během oslavování svých gólů totiž na hrudi překřížili palce a mávali křídly. To mělo jasně ukazovat dvouhlavého černého orla, který se nachází na vlajce Albánie. Xhaka a Shaqiri jsou pak původem kosovští Albánci a chtěli tak upozornit na křivdy a kontroverzní minulost Srbska, i tedhejší Jugoslávie, právě vůči Albánii a Kosovu. Xhakův otec Ragip byl dokonce kvůli protestování proti komunistické vládě Jugoslávie v minulosti odsouzen ke třem a půl rokům vězení. Fotbalisté tak dali jasně najevo, kam jejich srdce patří. Jenže zatímco mnozí jejich gesto pochválili a ocenili je za vzpomenutí si na svůj původ, dalším leží jejich gesto hodně v žaludku.

Mnozí kritici tvrdí, že politika by se do fotbalu zkrátka tahat neměla a jednalo se o malinko zbytečné vyjádření. Srbská média pak nepřekvapivě vyloženě zuří a volají po potrestání do dalších zápasů. Místopředseda unie a bývalý útočník Savo Miloševič pak už dokonce oznámil, že Srbsko podalo stížnost k organizaci FIFA a doufá v potrestání obou fotbalistů. Shaqiri se pak nechal už slyšet, že rozhodně o žádné politické gesto nešlo, jen prostě vyjádřil své aktuální emoce. Co myslíte vy? Je jejich orlice naprosto v pořádku, nebo politika na MS prostě nepatří?

 

 

Proč bude Messi největším loserem letošního MS ve fotbale? 2

5 důvodů, proč je Messi největší loser letošního MS ve fotbale! Po tomhle už si za nároďák nezakope!

Natalya Nemchinova - pornoherečka 1

GALERIE 18+: Nejvíc sexy fanynka fotbalového mistrovství má trapas! Na internet unikly její nahé fotky

Článek je zařazen v: Mistrovství světa ve fotbale 2018 , Rusko , Granit Xhaka , Xherdan Shaqiri , vítězné gesto , gesto , orlice , zápas , Švýcarsko , fotbalisté , Srbsko , akceptovaná kritika , výsledky , Cristiano Ronaldo , Lionel Messi , Shaqiri , Albánie , Kosovo