reklama

reklama

sex

ODHALENO: Nemůžete v noci spát? Máte málo sexu, tvrdí vědci. Čím to je?

Publikováno: 20.05.2019
Nemůžete spát a během noci několikrát vstáváte, bloumáte po bytě a nevíte, co byste udělali? Na pravdu bohužel ukazují odborníci jasně. Nespavost je jedním z projevů nedostatku sexu.

reklama

Stejně jako potřebujeme dostatek jídla nebo pohybu, tak i naše tělo touží po dostatečném množství sexu. Ukazuje na to australská studie provedená na Univerzitě Central Queensland. Tým odborníků zkoumal 460 lidí od 18 do 70 let. Všichni museli říci, co jim pomáhá usnout nejvíce. Ukázalo se, že až naprostá většina lidí používá k uspání právě sex – ať už v páru (70 procent) nebo o samotě pomocí masturbace (30 procent).

Právě sex totiž na uspání nejvíce pomáhá. Jak je to možné? Milování snižuje hladinu stresového hormonu kortizol, navíc při orgasmu tělo vyplaví hormony jako oxytocin a dopamin, které navodí příjemný pocit odpočinku a uvolnění, říká spoluautorka studie Michele Lastella. Ale pozor, orgasmus může mít na některé ženy i povzbuzující účinky. Zatímco na 60 procent spolehlivě uspí, tak 40 procent žen naopak nabudí. Jestli patříte k té druhé skupině, pak si dopřejte sex spíše ráno nebo brzy večer a nikoliv pozdě v noci.

modelka

ODHALENO: 5 věcí, které ženy nejvíce řeší ohledně penisu. Ne, délka to opravdu není