návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Showbyznys

Ženská na vrcholu: Česká zimní komedie, která přiměla Janu Preissovou k návratu před kameru

Novou českou zimní komedii Ženská na vrcholu pro vás nyní máme online a bez reklam v iPrima Videopůjčovně. V hlavních rolích diváci uvidíte Annu Polívkovou, Martina Dejdara, Marka Němce, Janu Preissovou či Bolka Polívku.
Aktualizováno: 17.06.2020, (red)
Plakát Ženská na vrcholu 1
Autor: Bontonfilm Plakát Ženská na vrcholu 1

V~kinech měla zimní komedie Ženská na vrcholu premiéru vloni 7.~listopadu. Kdo rád náš český humor, nembude zklamán. Tenhle film je humoru plný, stejně tak jako lásky, krásných zasněžených exteriérů a hereckých výkonů. 

 Na zasněžené vysokohorské chatě se odehrává film režisérky Lenky Kny, natočený podle námětu scenáristky Hany Cielové. Příběh představí Annu Polívkovou jako úspěšnou majitelku biokavárny, nadšenou zastánkyni zdravého životního stylu, ale také pečlivou svobodnou matku Helenu. Na slovenských horách, kam se vypraví se svým synkem „Kulíškem“ na vánoční svátky, potkává dva diametrálně odlišné bratry, a stane se tak součástí jiskřivě humorného milostného trojúhelníku. „Neměla jsem problém se s Helenou ztotožnit, protože jsem v zásadě taková městská holka,“ svěřila se herečka. 

Bratry ve filmu představují Martin Dejdar jako starší Richard a Marek Němec jako živelný mladší Mišo. Richard se jako uzavřený horal a instruktor adrenalinových sportů stará sám o malou dcerku Zuzu, kdežto Mišo, záchranář horské služby, je milovníkem nejen života, ale i žen a zábavy. Tahle nesourodá trojice se sejde na odlehlé, sněhem zapadané vysokohorské chatě Samota, takže o legraci ani romantiku není nouze.

Návrat Jany Preissové před filmovou kameru. Po patnácti letech 

Humornou notu do příběhu vnášejí i starostliví rodiče Heleny v podání Bolka Polívky a Jany Preissové. Oblíbená herečka se tímto snímkem vrací po dlouhých patnácti letech před filmovou kameru. „Je to o rodině a hraju milující babičku, kterou v reálném životě jsem, a pracuji s kolegy, kteří jsou mému srdci blízcí,“ prozradila Jana Preissová důvod, proč tuto roli přijala.

„Je to krásné hrát Janě manžela. My jsme ve filmu manželé už asi padesát let a je tedy dovoleno se trochu špičkovat. To jsme si užívali,“ dodal Bolek Polívka, který ve filmu poprvé hraje otce své skutečné dceři.

„Že hraju společně s tátou je skvělé. Účinkujeme spolu třeba v divadle v představení DNA a považuju za vrchol kariéry, že s ním dokážu herecky koexistovat,“ vysvětlila Anna Polívková. 

Trailer: Ženská na vrcholu
Trailer: Ženská na vrcholu

Pro režisérku Lenku Kny byla právě Anna Polívková jasnou volbou. „Hlavní ženskou postavu, protihráčku, která bude mít dobrou chemii s Martinem Dejdarem a Markem Němcem a bude vtipná, uvěřitelná a citlivá, jsem obsazovala snadněji než ostatní, protože Anička Polívková splňovala všechny tyto parametry. Navíc je skvělá herečka a role jako by byla napsaná přímo jí na tělo. Točily jsme spolu už jeden film, tak byl i předpoklad, že určitá důvěra mezi námi je a můžeme se pustit i do tak náročného vysokohorského natáčení,“ řekla režisérka a spoluscenáristka filmu.

Martin Dejdar a Marek Němec jako bratři

Jako dobrá volba se ukázali i oba herci ztvárňující bratry. „Můj Mišo surfuje, lyžuje, skáče, jezdí na skútru, potápí se, pokud tedy zrovna neotevírá prosecco na Everestu… Dělá prostě všechno a nejlíp! Na skútru jsem se musel naučit jezdit, ale nebyl to problém, jsem motorkář. Na snowboardu jsem taky jezdil já, jen v jedné nebezpečnější scéně za mě zaskakovali kaskadéři,“ popsal Marek Němec svoji roli.

Pro Martina Dejdara, nadšeného všestranného sportovce, bylo největším adrenalinem počasí. „Točili jsme v dost extrémních podmínkách, kdy se počasí měnilo z hodiny na hodinu, takže to byl občas opravdu velký adrenalin,“ dodal herec o natáčení, které probíhalo hlavně na horách. Příběh se totiž odehrává v odlehlé vysokohorské chatě a jejím okolí v malebném prostředí Chopku v Nízkých Tatrách.

V nové české zimní komedii Ženská na vrcholu dále uvidíte i Janu Krausovou, Marka Adamczyka, Danicu Jurčovou,  Romana Pomajba a talentované dětské herce Antonína Holoubka a Emmu Voksovou.

Hudba k filmu je dílem renomovaného muzikanta Michala Pavlíčka, písně nazpívali Kamil Střihavka, Bára Basiková, Matěj Ruppert a Martin Dejdar.

Článek je zařazen v: Ženská na vrcholu , trailer , česká komedie online , filmové tipy

reklama