Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Videa

Dcera Tomáše Töpfera čeká na usmíření!

Kolik má Tomáš Töpfer, šéf Divadla Na Vinohradech, dětí? Tím si žádný muž nebývá moc jistý, ale herec má určitě dvě dcery z prvního manželství, o které v jejich věku jedenácti a třinácti let přišel. Exmanželka je totiž v roce 1987 odvezla na návštěvu dědečka do USA a zůstala tam s nimi navždy.
Vydáno: 17.04.2013
Marta Töpferová je skvělá zpěvačka
Marta Töpferová je skvělá zpěvačka Autor: Jiří Janoušek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro herce to bylo trauma, protože na nich lpěl, ale život ve svobodné zemi jim přál. Obě svoje šance zúročily. Starší vystudovala divadlo a nyní je v Portlandu učitelkou, mladší Marta Töpferová se stala uznávanou zpěvačkou. Je světově proslulá pro svůj hluboký, zvučný hlas a poetické písně. První desky nazpívala ve španělštině, kterou pochytila ještě v Česku, protože její rodiče se stýkali s kamarády z Chile.

Tenkrát jako dítě slyšela poprvé latinskoamerickou hudbu a svoji lásku k ní pak naplno rozvinula v USA, kde je silná hispánská komunita. Začala se systematicky učit španělštinu a dnes dokonce dává hodiny latinskoamerického zpěvu. V Martě se spojují tři kultury – česká, anglická a španělská. Doma se ale vedle New Yorku, kde poslední dobou žila, cítí i v Praze a hodlá se do ní přestěhovat. A i když o tom otevřeně nemluví, ráda by také obnovila vztahy se svým otcem, které nejsou tak vřelé, jak by mohly být. Nebyl ani na jejím pražském koncertě v Jazz Docku. Prvním českým hudebním počinem Marty Töpferové je deska Milokraj.

Ivana Bachoríková


Článek je zařazen v: USA , Tomáš Töpfer , deska , Divadlo na Vinohradech , Portland , španělština
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama