návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Feministky zuří! Nové iPhony s obřími displeji jsou prý sexistické. Tohle myslí vážně?

Kvůli čemu se feministkám nelíbí nové iPhony?
Vydáno: 16.09.2018
ilustrační foto Apple
Autor: profimedia.cz ilustrační foto Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Apple nedávno odhalil tři nové iPhony, které kromě toho, že jsou vůbec nejdražší v historii společnosti, jsou zároveň i ty největší, jaké firma doposud vyrobila. A to se teď podle všeho nelíbí několika feministkám, které kvůli velikosti displeje označují Apple za sexistickou společnost.

 

Ženy totiž mají od přírody menší ruce a velké telefony jim tak do ruky nesednou, čímž riskují upuštění telefonu a následnou ztrátu, nebo odcizení. A aby tento argument, že je Apple sexistický, ještě podpořily, vytahují na firmu fakt, že v jejich nově postaveném ústředí za několik miliard dolarů, ani není centrum pro malé děti.

Britská feministická novinářka Caroline Criado-Perez následně dodává, že ženy kupují mnohem více iPhonů než muži, a přesto se společnost zaměřuje spíše na pány než na křehčí ženy. Tento fakt je prý opovrženíhodný a ženy by měly Apple bojkotovat, dokud společnost nesjedná nápravu. Koneckonců, ženy totiž platí za tyto telefony, jenž pro ně nefungují stejně jako pro muže, stejnou částku.

Článek je zařazen v: feministky , iPhone , Apple , sexismus , displej , velikost , muži , Ženy