návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: Najděte si nejlepší polohu na spaní podle bolesti zad. Která je ta pravá?

Spaní může být pořádný oříšek. Hlavně tehdy, když vás bolí záda. Ale nezoufejte, poradíme vám jak spát podle toho, kde vás to v zádech nejvíc bolí.
Vydáno: 25.05.2019
spanek
Autor: Bright Side spanek

1) Bolesti krku a horní části zad

Spaní na zádech rozprostře váhu rovnoměrně po každé části těla. Tímto způsobem vyvíjíte menší tlak na lokalizované oblasti, jako je krk a horní část zad. Je výborné na sladění páteře a vnitřních orgánů. Trik je přidat polštář na podporu krku a další na podporu kolena, to pomůže udržet přirozenou křivku v páteři.

2) Bolest podél páteře

Tahle poloha je dobrá pro lidi, kteří obvykle spí na břiše a je pro ně těžké usnout v jakékoli jiné poloze. Přidejte si pod břicho a horní část pánve polštář. Ujistěte se, že je tenký, ne tlustší než 7,5 cm. Výsledkem bude, že budete moci spát, zatímco podpora polštáře pod břichem způsobí, že se tlak na záda sníží. Nepomůže to? Zkuste si dát polštář pod hlavu.

3) Bolest dolní části zad 

Když spíte na straně, nutíte svou páteř k zakřivení v nepřirozené pozici, čímž přidáváte další váhu na dolní část zad. Nejlepší je mírně pokrčit kolena a umístit mezi ně polštář. Tímto způsobem se vyhnete tomu, aby vaše záda trpěla a udržíte je v jejich přirozeném zakřivení až do doby, než budete vstávat.

4) Bolest bederní

Pokud trpíte bolestí v bederní oblasti, která se nachází v dolní části zad, může vám pomoci spát tak trochu vsedě. Tak se protáhnete v bederní oblasti a odstraníte vzniklé napětí. Dejte si polštáře za záda a krk, abyste vytvořili dostatečnou oporu pro přizpůsobení přirozenému zakřivení. Pro větší pohodlí umístěte pod kolena a nohy více polštářů.

5) Napjaté nervy

Pokud vám obratle mírně sklouznou z přirozené polohy, budete cítit bolest. Vyzkoušejte tuto pozici, která vám umožní rozšířit prostor mezi každým obratlem a posunout je do původní polohy. Ohnutí trupu takhle zmírní tlak na vaše obratle a nervy, čímž vás zbaví bolesti zad.

Článek je zařazen v: spánek , nespavost , bolest zad

reklama