návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Žena je prvním člověkem v historii, který měl v oku červy! Po tomhle budete chtít odletět na jinou planetu!

První člověk v historii diagnostikován s červy v oku. Nádhera.
Vydáno: 13.02.2018
Červi v oku ženy 6
Červi v oku ženy 6 Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fakt doufáme, že Elon Musk brzo začne přepravovat lidi na Mars, Země začíná totiž čím dál tím víc připomínat místo z hororových filmů, kde hadi napadají cestující v letadlech, ptáci na nás útočí v houfech a červi teď patrně kromě krav mohou žít i v lidských očích. Ne, bohužel si neděláme srandu.

Žena z Oregonu byla diagnostikována jako první člověk v historii, který měl v oku červy. Abby Beckley poprvé ucítila zvláštní pohyb ve svém oku, když byla na rybářské lodi na Aljašce. Nejdřív si myslela, že jí tam spadla řasa, pak ale vytáhla pár centimetrů dlouhého červa ze svého oka, který po několika vteřinách zemřel – a Abby se nepřekvapivě zděsila. Říkáme… horor.

Abby v následujících 20 dnech vytáhla z očí 14 červů. Trvalo 5 dní, než se vůbec dostala z lodi do přístavu. Celou dobu přitom slušně panikařila. V nemocnici následně netušili, odkud se parazité vzali, a tak Abby převezli ke specialistovi v Portlandu, který červy identifikoval jako druh vyskytující se výhradně v očích dobytka. Šíření probíhá pomocí malých mušek, které vidíte poletovat kolem hlav krav a dalších zvířat, jelikož se živí očním mazivem.

Každopádně doktoři přesto netušili, jak Abby pomoct. Na takový stav neexistuje žádná procedura. Jediné, co Abby zbývalo, bylo vyndávat červy dál ven, dokud nevytáhla toho posledního. Od té doby se její zrak zlepšil a nyní se rozhodla svůj příběh sdílet, aby až se to příště stane někomu dalšímu – třeba vám – se měli lidé o co opřít. Jak šlechetné. A teď rychle k zrcadlu!

Článek je zařazen v: dobytek , krávy , červi , člověk , první , lékaři