návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Žena tajně fotila kolemjdoucí, aby zjistila, jak reagují na lidi s nadváhou. Z jejich reakcí vám bude smutno

Žena, který má celý projekt na svědomí, se jmenuje Haley Morris-Cafiero. Její nápad vznikl úplnou náhodou, když si na jedné ze svých fotek pořízené na Times Square všimla za svými zády muže, který na ni nehezky zíral.
Vydáno: 19.03.2018
Haley Morris-Cafiero 13
Autor: Haley Morris-Cafiero Haley Morris-Cafiero 13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Slyšela jsem od lidí už spousty nepěkných narážek na mou váhu, ale nikdy jsem si nemyslela, že to budu schopná zachytit na film,“ svěřila se Cafiero. Na svých cestách se fotila vždy na místech, kde byla vysoká koncentrace lidí. Chovala se při tom tak, aby na sebe příliš neupozorňovala. Na fotografiích je tak zachycená například u toho, jak jí zmrzlinu nebo kouká do svého mobilu. Na sobě má zcela normální oblečení, kterým se na sebe nesnaží strhávat pozornost a ani ničím jiným veřejnost neprovokuje. 

V minulosti žena trpěla například poruchou příjmu potravy, protože se díky svému vzhledu a narážkám ostatních lidí velmi trápila. Dnes je jí jedno, co si o ní cizí lidé myslí, a ohledně svého projektu vzkazuje jediné: „Důvodem vytvoření nebyl hněv, považuji to za sociální experiment. Je to pouze kamera, která zachytila pohled cizince a otočila to zpět proti němu. Podle mého názoru je to takový barometr společnosti.“ Poté, co snímky uveřejnila na internetu, lidé je okamžitě začali sdílet, komentovat a její projekt dosáhl obrovské popularity v různých koutech světa. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Článek je zařazen v: fotografka , cestování , nadváha , test , Haley Morris-Cafiero