návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Kondom se dřív přepral a používal dál. Neuvěříte, jakou šílenou historii pánská ochrana má

Kondomy už dávno nejsou tabu. Přesto o nich nejspíš nevíte úplně všechno. Vybrali jsme ta nejzajímavější fakta.
Vydáno: 05.12.2018
antikoncepce - kondomy
Autor: iStock antikoncepce - kondomy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kondomy sahají do doby před 15 tisíci lety, kdy se v některých francouzských oblastech objevily první jeskynní malby kondomů.

Do dnešní podoby kondomů měly nejblíže pouzdra z lněného vlákna, která byla napuštěná olejem, anorganickou solí a medikamenty, které chránily před nemocemi. Plátěná kapsa měla šňůrku pro připevnění na penis. Tyto kondomy vznikly v reakci na epidemii syfilis. Kondom se po dokončení aktu vypral a mohl se používat dál.

Následně se začaly vyrábět kondomy z ovčích střívek v 17. století. Poté se přešlo v 19. století na drahý textil. Gumové elastické kondomy přišly do výroby až od roku 1844. První latexové prezervativy vznikly v roce 1880 a drží se oblibě dodnes.

Ročně lidé spotřebují na 8,5 miliard kusů kondomů celosvětově. Spotřeba roste hlavně při masových událostech jako jsou třeba olympijské hry.

Na závěr je třeba říct, že kondom pojme až 12 litrů vody a víc než 30 litrů vzduchu, než praskne.

Největší kondom na světě

ODHALENO: Tohle je největší kondom na světě určený jen pro muže s obrem v kalhotách. Jak velký penis na něj potřebujete?

Článek je zařazen v: kondomy , zajímavosti , Sex , prezervativy