návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: 5 znaků vašeho těla, s kterými byste měli vyhledat doktora! Jak poznáte, že je s vámi něco špatně?

Kontrolujte více své tělo. Můžete tak zamezit příchodu nemocí či nechtěných zdravotních problémů! Jakým částem těla bychom měli věnovat největší pozornost?
Vydáno: 16.05.2018
5 špatných signálů vašeho těla 1
5 špatných signálů vašeho těla 1 Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Snad každý lékař vám řekne, že byste o své tělo měli nejen velmi pečovat, ale také ho pravidelně kontrolovat. Jednoduchá prevence vám totiž může často říct, že s vaším tělem je něco v nepořádku. Ostatně není náhodou, že na takovou rakovinu prsu většinou přijdou ženy doma při doporučovaném prohmatání.

Jenže to rozhodně není jediná část těla, které byste měli věnovat pozornost. I z takového jazyka, očí či kůže se dá snadno vyčíst, že s vaším tělem není něco úplného v pořádku. Jak vám tedy dává tělo najevo, že mu něco chybí?

Modřiny na těle – Pokud se vám na těle objevují zničehonic modřiny a nejsou způsobeny žádnou vaší činností, může to být znamením toho, že něco ve vašem těle nefunguje, jak má. Může se jednat o nedostatek vitamínu C, ale také mohou být modřiny známkou zánětlivého postižení cév, tvz. vaskulitidy. V tomto případě byste měli navštívit svého lékaře.

Barva jazyka – Také zabarvení či tvar vašeho jazyka je znakem mnoha zdravotních problémů. Bílý jazyk například může naznačovat problémy s trávením. Pokud máte bílý jazyk neustále a do toho trpíte žaludečními bolestmi, měli byste ihned vyhledat lékaře. Žlutě zabarvený jazyk může pro změnu signalizovat problémy s játry či žlučníkem. Šedožlutý jazyk je často znakem nějaké chronické nemoci či dehydratace organismu. Když je pak váš jazyk tlustší než obvykle, měli byste co nejrychleji sedět v čekárně vašeho doktora.

Bělmo očí – Pokud místo bělma jsou vaše oči žluté, může to být signálem špatné funkčnosti jater. Rudé oči mohou být kromě podráždění znakem specifických očních nemocí.

Nehty – Když jsou vaše nehty najednou zdeformované a mají jinou barvu, může se za tím skrývat více závažných věcí. Zatemnělé nehty mohou být příznakem rakoviny kůže a měli byste při jejich zjištění okamžitě navštívit lékaře. Žluté zabarvení vás naopak může varovat před problémy s plícemi a oteklá kůže kolem nehtů značí infekci či dokonce lupus!

Dáseň – Rudá či oteklá dáseň může být alarmujícím příznakem mnoha nemocí ústní dutiny, např. zánětu dásní či periodontitidy, což je zánětlivé onemocnění lokalizované nejčastěji na kořenovém hrotu zubu.

Sny

ODHALENO: Tohle je 6 znamení ve snu, které předurčují neštěstí! O která se jedná?

Řeč těla - zvracení

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže se zvracením?

Článek je zařazen v: znaky , příznaky , tělo , nemoc , nehty , dáseň , oči , bělmo očí