návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Studie odhalila, jakým způsobem se teenageři rozcházejí! Proč je lepší nemazat fotky svých bývalých?

Jak probíhají rozchody u mladých a je lepší mazat, nebo nemazat společné fotky ze sociálních sítí?
Vydáno: 31.01.2020
Jak probíhají rozchody u mladých? 1
Autor: istock.com Jak probíhají rozchody u mladých? 1

Jak ukazuje nová studie o rozchodech teenagerů, existuje v dnešní době více než jeden nebo dva způsoby, jak se s někým rozejít. Společensky je přitom stále nejpřijatelnější ten osobní způsob, kdy takový rozchod proběhne z očí do očí. Preferuje ho 78 % mladých. Následně je rozchod přes telefon (31 %), rozchod přes zprávu (12 %), rozchod přes zprávu na Messengeru (8 %), rozchod přes přátele (7 %) a rozchod změnou statusu na Facebooku (7 %).

Zároveň s tím se teď terapeutka Markéta Šetinová rozpovídala pro rádio Wave o tom, jak je to s milostnou historií na sociálních sítích. Uživatelé se podle ní dělí na dva typy. Jedni, kteří se o sociální sítě moc nestarají a sdílejí zkrátka to, co je napadne, a pak ty, kteří je berou jako nějakou formu sebeprezentace a fotky nebo zážitky, které už nejsou aktuální, mažou. Psycholožka nicméně radí, aby se začínající páry tohle téma nebály otevřít už na začátku, protože je to může nasměrovat do vztahu, ve kterém je komunikace zdravá a otevřená. Celý rozhovor s ní si můžete poslechnout zde.

Článek je zařazen v: nová studie , terapeutka , rozchody , mládí , rozhovor , sociální sítě

reklama