Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Virály

VIDEO: Dřevorubci objevili uvnitř stromu mumii psa. Jeho mrtvé tělo se ani za 37 let nerozložilo. Jak je to možné?

Jen si představte, že byste našli v kmeni pokáceného stromu psa, který by byl i po skoro 40 letech jako živý.
Vydáno: 13.02.2018
Dřevorubci našli mumii psa

Mumifikovaná zvířata nejsou ničím novým. Přesto několik dřevorubců bylo dost překvapených, když uvnitř kmene jednoho stromu objevili psa. Stalo se tak v americké Georgii. Mumifikovaný lovecký pes pojmenovaný Stuckie byl nalezen uložený v duté části kmene poblíž vrcholu stromu, kde pravděpodobně uvízl ještě přibližně o dvacet let dříve, když pronásledoval a naháněl nějaké malé zvíře.

V tragickém sledu událostí Stuckie umřel hlady poté, co byl ve stromu uvězněn, a jeho tělo bylo mumifikováno namísto toho, aby se rozložilo. Stalo se tak díky přirozenému proudění vzduchu v dutém kmeni, který odvával jeho pach pryč před hmyzem. Tělo Stuckieho a strom, ve kterém se nachází, je teď hlavním lákadlem v muzeu stromů Southern Forest World ve Waycrossu v Georgii. Dřevorubci jej muzeu darovali už v roce 1981. Jméno Stuckie však dostal až po soutěži v roce 2002.

V muzeu se celá desetiletí tvoří fronty návštěvníků, kteří mumifikovaného psa touží vidět. Jeho tělo stále zůstává ve vynikajícím stavu díky nízké vlhkosti uvnitř kmene stromu, která zajišťuje, že dochází k minimálnímu rozkladu zvířete. Jestli tedy chcete tento ojedinělý úkaz vidět naživo také, nezbude vám než se vydat na dlouhou cestu do muzea v americké Georgii.

 

 

Proč mu to udělali?

GALERIE: Šílené! Rodina nechala psovi udělat plastickou operaci, aby vypadal jako hrdina z filmu Maska. Jak to dopadlo?

Amit Patel

VIDEO: Slepý muž umístil na psa kameru, aby ukázal, jak se k němu lidé opravdu chovají. Z výsledku vám bude fakt smutno

Jak dnes vypadá Brendan Fraser?

GALERIE: Vzpomínáte si na krasavce z Mumie? Bývalý sexsymbol plešatí, tloustne a vypadá jako starý dědek


 
Reklama
Článek je zařazen v: pes, strom, mumie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama