Sex a vztahy

17. prosince 2019 19:20

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 3 problémy, kvůli kterým dnešní vztahy tak málo vydrží. Je vám to povědomé?

Vztahy jsou v dnešní době bohužel křehké, a ne vždy vydrží. Rozvodovost se pohybuje kolem padesáti procent a za rozpadem vztahů mohou konkrétní důvody.

1. Neefektivní komunikace. Když nefunguje mezi vámi v plné míře komunikace, je to počátkem rozpadu vztahu. Když partner dělá něco, co vám vadí, a vy mu na to nic neřeknete, tak můžete počítat jenom s jedním. Začne se ve vás hromadit zlost. A když jí budete potlačovat dlouho, jednou to nevydržíte a vybouchnete. Nejlepší řešení je tedy všechno si vyjasnit a nezapomínat spolu aktivně mluvit. A zároveň naslouchat druhému.

2. Zůstáváte v nefungujícím vztahu. Až překvapivě hodně lidí zůstane ve vztahu, který jim neklape, nebo přesto, že druhého nemilují. Je to nejčastěji ze strachu, že by zůstali sami. Když už jednou zakusí pocit, jaké to je mít někoho vedle sebe, často jsou ochotní tyto pocity nadřadit celkové kvalitě vztahu. A to přestože vztah nemá jakýkoliv pořádný základ, na němž by se dalo stavět. Dalo by se tedy říct, že ve vztahu zůstávají z pohodlnosti.

3. Nemohou si důvěřovat. Důvěra je velmi křehká, takže není divu, že když chybí, vztah jde rychle k ledu. Navíc jde důvěra ruku v ruce s komunikací, která když chybí, je zaděláno na velké problémy. Když si partneři vzájemně nedůvěřují už od začátku, vždy to bude vnímat tak, že mu ubližujete. Navíc nedůvěřivý partner může mít i problém sám se sebou ve smyslu, že si je nejistý sám sebou, což je další rovina nedůvěry. Takovému člověku je potřeba ukázat, že by ho druhý nikdy nezranil.

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži vztahy rozchody

Přečtěte si také