Virály

11. dubna 2023 17:18

redakce Prima Lajk

GALERIE: Fotograf boří standardy týkající se ženské krásy. Modelky hrdě vystavují své ochlupení

Fotograf ukazuje ženské tělo v jeho přirozené kráse.

Ben Hopper je londýnský fotograf, který se ve své tvorbě zaměřuje především na ženy a vnímání jejich přirozené krásy. V roce 2014 představil svůj projekt s názvem „Natural Beauty“, což v překladu znamená „Přirozená Krása“.

A právě v rámci toho nafotil sérii fotografií zobrazující různé ženy s neoholeným ochlupením, které doplnil o jejich osobní příběhy a zkušenosti. „Mým kamarádkám se to nelíbí. Dokonce i můj otec projevil nelibost. Nicméně jsem se setkala s mnoha ženami na ulici, které mi vyjádřily podporu. Myslím si, že má každý právo naložit se svým ochlupením tak, jak uzná za vhodné,“ popsala například Netaly.

Cílem Bena Hoppera je bořit mýty a standardy týkající se ženské krásy a vnímání ženského těla jako takového. Jeho sebevědomé modelky už nadále odmítají dodržovat společenské očekávání ohledně holení a hrdě vystavují své ochlupení na obdiv. Přestávají se stydět a skrývat. Na jednu stranu je to odvážné a obdivuhodné, na druhou stranu si nejsme jistí, zda bychom toužili po světě plném chlupů. Jaký na to máte názor vy?

Sdílejte článek
Štítky fotograf krása Ženy galerie Ochlupení Ben Hopper

Přečtěte si také