Youtubeři

Anna Šulc

Jedna z nejpopulárnějších českých youtuberek současnosti se narodila 4. 3. 1999. S YouTubem začala koketovat už v roce 2011 pod přezdívkou Andulka5, když natáčela covery slavných písniček. Ty ovšem žádný úspěch neudělaly. Popularita přišla až v roce 2015, kdy začala vydávat pod svým vlastním jménem. A její sláva začala postupně stoupat.

Anna natáčí zejména skeče a zábavná videa pro dívky a také vlogy ze svých cest po celém světě. A nejen díky svému humoru a kouzelnému úspěchu začala slavit velký úspěch. V roce 2016 překonala hranici 100 tisíců odběratelů. Největší boom ovšem přišel v roce 2017, kdy jí začali fanoušci přibývat doslova raketovou rychlostí. Na konci téhož roku tak nejen že získala prestižní cenu Czech Blog Awards za youtuberku roku, ale hlavně překonala hranici 300 tisíců fanoušků.V oblíbené anketě se radovala i v obou následujících letech. V roce 2019 vyhrála v kategorii Inspiration & Influence.

Hvězda Anny Šulc i nadále stoupá raketovou rychlostí a zařadila se mezi nejsledovanější české youtuberky. V červenci 2020 má na svém youtuberském účtu přes 470 tisíc odběratelů, na Instagramu v ten samý měsíc překonala hranici 800 tisíc followerů a řadí se tak mezi nejvlivnější influencerky v České republice. Svůj vliv ovšem dokáže využít pro dobrou věc. V roce 2019 natočila ve spolupráci s Linkou bezpečí krátký film o problematice šikany, který byl velmi úspěšný. O vlasní zkušenosti s šikanou se pak rozpovídala i v našem pořadu YouTube Talks. V létě 2020 se pak snažila upozornit na problematiku sextingu. Jejím kamarádem je např. známý youtuber Adam Mach. Dříve se kamarádila také s Carrie Kirsten. Jejich přátelství ovšem skončilo krachem a youtuberky se bouřlivě pohádaly.