Youtubeři

7. července 2022 17:21

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tohle je 10 nejlépe placených českých youtuberů! Vydělává víc Anna Šulc, Tary nebo FIZI?

Kolik milionů ročně vydělávají populární internetové hvězdičky? Částky nejlépe vydělávajících youtuberů vás překvapí.

Na youtubery mají stále někteří lidé tendenci koukat skrz prsty, pravdou ale zůstává, že ve světě sociálních sítí se jedná o velmi výdělečné povolání, jimiž si mohou internetové hvězdy přijít i na miliony korun. Která slavná youtuberská jména si ovšem za minulý rok vydělala nejvíc? Na to přinesl odpověď magazín Forbes, jenž dal po roce opět dohromady seznam nejlépe vydělávajících českých youtuberů. A výsledky i jednotlivé částky budou pro mnohé možná přeci jen překvapivé.

Forbes při svém zkoumání nebral v potaz jen počet sledujících či zhlédnutí jednotlivých videí, ale zaměřil se zejména na byznys. Tedy na to, jak dokáží youtubeři svůj internetový úspěch zpeněžit. Autoři topky se zaměřili na příjmy z reklam či merche, dohodnuté spolupráce s jednotlivými prestižními značkami, přímé příspěvky od fanoušků, smlouvy s jednotlivými platformami či placené propagace. Forbes pak dodává, že výsledná čísla jsou zejména kvalifikovanými odhady, kdy bylo čerpáno z veřejně dostupných informací či diskusí se samotnými tvůrci. Jedná se pak o nezdaněné příjmy youtuberů a zčásti také streamerů za období červenec 2021 až červen 2022.

10. Anna Šulc – Roční výdělek 6 milionů korun

Nejpopulárnější a nejsledovanější česká youtuberka současnosti je už prověřenou tváří značek Zalando a Tenezis. Letos ji nakopla také vyšší produktivita na YouTube a spolupráce s novými značkami Waterdrop a MyProtein.

9. Veronica Biasiol – Roční výdělek 6,5 milionů korun

Na YouTube má sice „pouhých“ 100 tisíc odběratelů, své sociální sítě ovšem dokáže evidentně prodat nejlépe ze všech youtuberek. Značná část peněz dostává z e-shopů a provozování vlastních značek. Spolupracuje také s firmami AboutYou, Disney+ nebo Gym- Beam.

8. Kovy – Roční výdělek 7 milionů korun

Dost možná nejznámější youtuber u nás, který je populární i u široké veřejnosti získává nejvíce příjmů z videí z YouTube a spoluprácí se značkami Zalando, Adidas či Česká spořitelna.

7. Erik Meldik – Roční výdělek 9 milionů korun

Legendární internetová dvojice ViralBrothers už sice netočí, její člen Erik Meldik ovšem z jejího úspěchu stále velmi těží. Obsahu na YouTube se už příliš nevěnuje, živí ho zejména spolupráce a propagace oříškového másla Grizzly, tedy produktu vytvořeným jeho partnerkou Dominikou aka Mama Domishou.

6. Xnapy – Roční výdělek 12 milionů korun

Jeden z nejsledovanějších českých streamerů má na YouTube „jen“ přes 100 tisíc odběratel. Nejvíce peněz mu přichází nejen z Twitche, ale také z partnerství se světovými značkami Mastercard, Big Shock!, Samsung či Disney+.

5. MenT – Roční výdělek 12 milionů korun

Youtuberský matador Jan Macák sice doplatil na vypršení kontaktu s Facebookem, který utnul streamovací kampaně, jinak se mu ale pořád daří. Vyplatila se mu totiž jeho velká láska k autům. Jeho druhému kanálu MenTsgarage se daří čím dál více a i díky němu se může těšit ze spoluprací s automobilkami Rolls-Roycem, Porsche, Hyundai a BMW.

4. Agraelus – Roční výdělek 13 milionů korun

Nejpopulárnější a nejúspěšnější český streamer, který si vydělává zejména díky Twitchi. Své velké příjmy má z donatů (jednorázových darů) od fanoušků, předplatného či peněz z reklam. Nezanedbatelnou část jeho výdělku tvoří také peníze z merche.

3. Tary – Roční výdělek 14 milionů korun

Kontroverzní youtuber Taras Povoroznyk sice klesl z loňského prvního místa, díky svým byznysovým aktivitám je ovšem stále více než v suchu. Vydělává zejména díky svým aktivitám jako je Tary Camp, workshopy po školách či e-shop. Jako jeden z mála pak na YouTube úspěšně přesedlal na formát krátkých klipů, díky čemuž si také přijde na nějaké ty miliony.

2. Baxtrix – Roční výdělek 19 milionů korun

Nejoblíbenější herní youtuber těží zejména z toho, že má rovnou dva megaúspěšně kanály. Zatímco ten anglický už překonal úctyhodnou hranici 1 a půl milionu odběratelů, s tím českým se pomalu přibližuje k milionové hranici. Gamingem a sledovanými videi si vydělá – zejména na zahraničním účtu – tolik, že ani nepotřebuje k obří sumě žádné velké spolupráce.

1. FIZIstyle – Roční výdělek 20 milionů korun

Známá internetová partička vedena Fizim aka Filipem Zimou natáčí zejména šílená a mnohdy bizarní videa pro nejmenší publikum. To ovšem bohatě stačí k řadě virálních hitů s miliony zhlédnutí i ke spolupráci s Disney+. Nejvíce peněz tak má z YouTube a merche. O svůj výdělek se sice musí rozdělit se svými kumpány z FIZIstyle, to mu však asi moc nevadí.


Přečtěte si také