Jeden z nejpopulárnějších českých youtuberů, který se věnuje převážně parkouru. Má ovšem na svém kontě i několik skandálů.
nejnovější video kanálu
Tary

Taras Povoroznyk aka Tary patří mezi nejpopulárnější a nejvíce kontroverzní youtubery u nás., Narodil se 22. listopadu 1992 na Ukrajině, kde žil až do svých devíti let.  Poté se s rodinou přestěhoval do České republiky. Už od dětství ho pak bavili akční a bojové filmy (např. asijské snímky s Jackie Chanem), zejména pak ty s prvky parkouru. A postupně se vypracoval mezi nejznámnější parkouristy u nás.

Kariéra na YouTube

V roce 2011 se stal členem akrobatické skupiny Urban Sense, která vznikla kvůli komerčním účelům a propagaci parkouru. V roce 2012 založil svůj slavný youtuberský kanál Tary a začal se věnovat natáčení videí. Točí zábavné parkourová videa, v nichž předvádí svůj velký akrobatický talent a ukazuje, kde všude se dá parkour provozovat. Často v té době natáčí videa s dalším youtuberem a parkouristou Smusou. Hlavním cílem jeho kanálu je motivovat děti k pohybu a sportu. Zároveň se ovšem nebojí natáčení vlogů a vtipných skečí.

Tary
Autor: YouTube.com/Tary Tary

Právě díky své odlišné tvorbě od ostatních youtuberů si nejen u dětí brzy získal obrovskou popularitu a počet odběratelů mu začal brzy stoupat. Např. jaře roku 2018 se mohl na YouTube pochlubit více než 530 tisíci fanoušky, ke konci roku už měl ovšem takřka 780 tisíc odběratelů. Velkou popularitu získal např. sériemi Učím youtubery parkoury, Parkour mýma očima či Parkour Horse Challenge. V roce 2018 se objevil v oblíbeném pořadu Česko Slovensko má talent, kde se svými parťáky z Urban Sense u poroty zabodoval.

Kauzy

Na konci roku však o image uznávaného youtubera přišel. Lidé mu začali vyčítat sprostý humor a často pochybné chování, které by jeho cílová skupina diváků, tedy děti, neměla vidět. Jeho videa s youtuberkami Sweetie Market a Mínou byly např. plné sprostých dvojsmyslů. Na konci roku 2018 však vzbudil mnohem větší kontroverzi. Vydal totiž video s názvem Jsem pirát silnic, v němž jezdí po dálnici D1 rychlostí 250 km/h a chlubí se velmi nebezpečnou jízdou. Za šílenou jízdu na dálnici, kterou šel dětem opravdu špatným příkladem, sklidil obrovskou kritiku. Tary se později za video omluvil a smazal.

Další velké kauzy ale následovaly. Na počátku roku 2019 sklidil velký hate za prodej své figurky, která byla podle kritiků předražená a nekvalitní. O několik týdnů později ovšem přišla kauza, která zatřásla celým českým internetem. V březnu 2019 se ho v živém streamu malý kluk zeptal, proč prodává tak drahé oblečení. Tary mu odpověděl, že on nemá drahé oblečení, jen kluk má málo peněz. Taryho arogantní odpověd naštvala většinu českých youtuberů i značnou část veřejnosti. Proti Taryho chování se razantně postavil např. Pedro či Vláďa. Lidé Tarymu vyčítali, že dítě ponížil a opět tím dává svým malým diváků velmi špatný příklad. Youtuber ovšem všechnu kritiku odmítl. Podle něj se jednalo pouze o vtip, kritiku ostatních považuje za kampaň proti své osobě a konkurenční boj.

Tary bude otcem!
Autor: YouTube.com/Stáňa Tary bude otcem!

Kvůli těmto kauzám Tarymu razantně ubyli fanoušci a na YouTube přišel o takřka 100 tisíc odběratelů. Po těchto aférách si Tary dává na svou image velký pozor, natáčí více o parkouru a počet odběratelů se mu opět začíná zvyšovat. Ke konci roku 2019 už se může opět pochlubit více než 780 tisíci odběrateli.

Osobní život

V roce 2012 se Tary seznámil se svou životní partnerkou Stanislava Mykhaylo alias Stáňou. Ta se stala nedílnou součástí jeho videí. V roce 2019 si Stáňa díky popularitě, kterou získala u Taryho fanoušků, založila vlastní youtuberský kanál. Ten nasbíral během několika měsíců přes 100 tisíc odběratelů a Stáňa tak získala pověstný YouTube button.

V březnu roku 2019 se slavný internetový pár při dovolené v Brazílii zasnoubil. Svatba se uskutečnila v červnu na rodné Ukrajině v kruhu nejbližších. Ten samý měsíc Stáňa zveřejnila, že čeká s Tarym jejich první miminko.

Kromě natáčení videí úspěšně řídí také tři firmy - Enjoy the Movement, Tary Camp a Tary Workshopy. Věnuje se tak např. organizování parkourových akcí, workshopů pro děti a pořádal několik turnusu Taryho Campu.

Rozbalit text Sbalit text

reklama