VIDEO: Tary o strachu z krize na Ukrajině. Bojí se slavný youtuber o svou rodinu?

Tary hostem Nového dne

Co si myslí slavný youtuber a ukrajinský rodák o současné politické krizi? Kdo z jeho rodiny je v nebezpečí?

Celý svět momentálně zaměřuje svůj pohled na ukrajinské hranice, na nichž Vladimir Putin uznal existenci Luhanské a Doněcké lidové republiky a ruská vojska se díky tomu dostala na území cizího státu. Události a činnost ruské vlády šokuje prakticky celý svět, mluví se o daleko rozsáhlejší invazi do srdce Ukrajiny i hrozící válce. Z eskalujících událostí mrazí doslova každému. A mezi lidmi, které aktuální situace obzvláště bolí, je také slavný youtuber Taras Povoroznyk aka Tary.

Jeden z našich nejsledovanějších youtuberů, který se zaměřuje na tvorbu parkourových videí a cílí zejména na malé publikum, je totiž původem právě z Ukrajiny, kde žil do svých devíti let. Až poté se svými rodiči a bratrem odstěhoval do České republiky. I přesto se mu však na děsivé události nekouká vůbec dobře, v zemi totiž stále žije většina jeho příbuzenstva včetně milovaného dědečka, který nemá dlouhodobě Rusko v lásce. V pořadu Nový den na CNN Prima News přiznal, že má o své příbuzné strach a to i přesto, že bydlí na západní straně Ukrajiny, která se prozatím nachází mimo největší nebezpečí.

Připomíná pak také, že na Ukrajině existuje zhruba do 60 let povinnost chránit svoji vlast. Se svou rodinou je pak v kontaktu a narůstající hrozbu tedy vnímá velmi silně, stejně jako většina Ukrajinců žijících v České republice. Co dalšího o své rodné zemi či své kariéře prozradil? To se dozvíte v jeho rozhovoru z pořadu Nový den.