Youtubeři

FattyPillow

Populární youtuber FattyPillow, vlastním jménem Karel Sivák, byl dříve známý také pod svým hip-hopovým alter egem Tlustej Kárl. Patří nejen mezi naše nejpopulárnější youtubery, ale také streamery. Jeho kanál na Twitchi, na němž hraje hry a říká své sprosté i šílené historky, patří dlouhodobě mezi nejsledovanější v České republice.

Karel se narodil 15. 8. 1992 v Třebíči. Většinu života ho vychovávala jeho maminka Lenka Siváková, kterou fanoušci velmi dobře znají z jeho videí. Otec zemřel v youtuberových 8 letech na rakovinu. Fatty vystudoval střední Hotelovou školu v Třebíči v oboru kuchař. Dále studoval na Soukromé střední odborné škole a Středním odborném učilišti Třebíč, toto studium ovšem předčasně ukončil.

Ještě před svou youtuberskou dráhou se snažil Karel prosadit na rapové scéně pod přezdívkou Tlustej Kárl. V roce 2013 dokonce vystupoval na Hip Hop Kempu a jeho song Vypadám jak aka Výpečky se stal nejen u jeho fanoušků velkým hitem.

Hudební kariéru však odložil na druhou kolej poté, co si na konci roku 2014 založil youtuberský kanál pod pseudonymem FattyPillow. Jeho internetová hvězda začala raketově stoupat. Diváky si získával nejen hraním her a šílenými historkami, ale také svým velmi sprostým slovníkem a šílenostmi, při nichž na sebe sype brambůrky či stříká šlehačku. V roce 2015 se z něj začal stávat menší fenomén a už v dubnu téhož roku obdržel cenu od  YouTube Silver Play Button za 100 000 odběratelů.

Fanoušky si pak nezískal jen svým humorem a kontroverzním slovníkem, ale také tím, že motivuje své fanoušky, aby se nestyděli za to, jak vypadají. Svou nadváhu nikdy neskrývá a umí si s ní udělat legraci. Nestydí se mluvit ani o svých psychických problémech, např. o obsedantně kompulzivní poruše, kterou již léta trpí. Díky tomu se může chlubit obrovskou základnou fanoušků, tzv. FattyFamily, kteří ho za všech okolností podporují.

Fatty je známý svým negativním názorem k většině tuzemských youtuberů. Proslulý je například svým negativním vztahem k Jirku Královi či Týnuš Třešničkové. Dlouho žil s youtuberkou a známou ochránkyní zvířat Sárou Holanovou. S tou se však v roce 2017 za bouřlivých okolností rozešel. V červnu téhož roku začal se svým revolučním projektem Fattyho cesta, v němž se chce zbavit šílené nadváhy a od základů změnit svůj životní styl. V tom mu pomáhal fitness tréner Aleš Lamka. Chvíli se zdálo, že jeho projekt po pár měsících skončí, s hubnutím ovšem Fatty pokračuje i nadále. Vystupoval ve známém pořadu Aliho parťáci na Prima COOL. Na podzim roku 2022 má na svém kanále přes 820 tisíc odběratelů.