Proč FattyPillow vysadil důležité léky?
Autor: Instagram.com/fattypilloww Proč FattyPillow vysadil důležité léky?

FOTO: FattyPillow promluvil o vážných psychických problémech. Proč vysadil důležité léky?

MilanR. Publikováno: 08.06.2022
Oblíbený youtuber a streamer poskytl fanouškům nové informace o svém psychickém stavu. Začala se situace aspoň trochu lepšit?
Youtuber Fatty Pillow
FattyPillow
Populární youtuber FattyPillow, vlastním jménem Karel Sivák, byl dříve známý také pod svým hip-... Přečíst celé

reklama

Jeden z nejsledovanějších českých youtuberů a streamerů FattyPillow nezažívá bohužel zrovna nejlepší období svého života. Před několika týdny se svěřil fanouškům, že jeho psychický stav, s nímž Fatty otevřeně bojuje už několik let, se v poslední době rapidně zhoršil a aktuálně bojuje s OCD, úzkostmi či depresemi.

Jeho stavu nepomohl ani fakt, že se rozhodl vysadit předepsané léky. Situace se ovšem zhoršila natolik, že mu byly předepsány nové léky a Fatty začal častěji chodit i na terapie. Chtěl se totiž podle svých slov konečně radovat ze života, v němž se mu jinak daří, ze šťastného vztahu i naprostých maličkostí, což mu aktuálně jeho hlava nedovoluje. A jak se změnil jeho stav po několika týdnech?

Fatty ve velmi osobním a emotivním příspěvku na Instagramu uvedl, že se situace bohužel stále nezlepšila. Rozhodl se tedy k velmi důležitému kroku – znovu vysadil předepsané léky, které mu podle jeho slov nedělaly vůbec dobře a spíš se po nich cítil ještě hůře. „Bohužel, po 7 týdnech užívání se to změnilo jen k horšímu. Moje obsedantní myšlenky zintenzivněly, spánek je horší, i večerní smutky a beznaděj. Čekal jsem každý den kdy zaberou a do toho mám jednou týdně terapii,“ svěřuje se Fatty. „U těchto léků se hledá, který vám sedne a nejde to nikdy dopředu říci, proto se musí zkoušet. Po těchto 7 týdnech ale nemám chuť nasazovat a zkoušet další, i když vím, že by mohl sednout a pomoci,“ dodává youtuber.

 

 

Na svém novém kroku se pak dohodl i s doktorem s tím, že prozatím bude chodit čistě jen na terapie. Dodává pak, že rozhodně nechce znevažovat funkčnost léků a věří, že mnoha lidem mohou v podobně těžké situaci opravdu pomoci. On ale mezi ně bohužel nepatří. „Komentáře typu se* na léky, nejsou na místě. Někdy je to pro lidi naděje, která jim může pomoci naučit se pracovat se svým problémem,“ přiznává Fatty. Jeho stav se tedy ke smutku všech příznivců stále nelepší a je vidět, že má před sebou streamer ještě dalekou cestu.

I přesto ovšem neztrácí naději a snaží se své přiznání zakončit pozitivně. „I když jsem naštvaný a smutný, že nemohu skoro streamovat a bavit se, jezdit autem a sotva ani jít na výlet bez úzkostí a strachu a pocitu viny... naučilo mě to jedno. Pokud to porazím, tak už moc dobře vím (i když jsem to věděl už předtím, ale teď je to silnější), jak je důležité si užívat každý moment a kolik věcí bych dělal jinak,“ uzavírá Fatty a připomíná to na příkladu vysněného výletu s přítelkyní Janou do Chorvatska. Snad se mu tedy brzy začnou tyto sny plnit a on bude mít nejhorší období života brzy za sebou.

FattyPillow o depresích.

VIDEO: FattyPillow promluvil o vážných depresích. Proč prožívá nejhorší období v životě?

FattyPillow a jeho hubnutí.

GALERIE: FattyPillow se pochlubil brutální proměnou! Kolik kilo už slavný youtuber zhubl?

reklama