VIDEO: Tary nekompromisně o válce na Ukrajině: Přál bych si, aby Putina zabil tajný agent

Co Čech, to politik! (224)

Slavný youtuber Taras Povoroznyk aka Tary vyděšeně sleduje zprávy o ruské invazi na Ukrajinu. Hodlá ze země zachránit svou rodinu?

Zprávy o ruské invazi na Ukrajinu zasáhly celý svět a samozřejmě i Českou republiku. Děsivé události nám totiž přece jen nejsou tolik vzdálené a mnoho lidí i u nás pocítilo strach a nepěkné myšlenky. Ještě hůře pak celou situaci samozřejmě prožívají Ukrajinci žijící v České republice. Mezi ně patří i slavný youtuber Tary, který se na Ukrajině narodil a do Česka se s rodinou odstěhoval až ve svých 9 letech.

Většina jeho rodiny včetně milovaného dědečka a spousty strýčků, tet či bratranců se ovšem stále nachází ve válkou zmítané zemi. Ještě před ruskou invazí Tary v pořadu Nový den na CNN Prima News sdělil, jak moc ho aktuální události bolí sledovat. Ve čtvrtek pak navštívil také pořad Co Čech, to politik!, kde už dal svým emocím volný průběh a bylo na něm vidět, jak ho tragické dění zasáhlo.

Bojí se o rodinu

Tary opět jednání Vladimira Putina ostře odsoudil, považuje ho za barbarství a zopakoval, že ho momentální situace opravdu hodně bolí a stále doufá, že jde pouze o noční můru, z níž se brzy probudí. „Jsem nervózní, je mi blbě a nemůžu se soustředit. Myslím jen na to. Dědu dneska probudila rána, naštěstí to vybouchlo 80 kilometrů od něj, od vesnice, kde jsem vyrůstal. Ale stejně to prý bylo dost slyšet. Všichni příbuzní jsou zatím v pořádku. Bojí se, ale jsou připraveni za Ukrajinu bojovat,“ řekl Tary. Ukrajincům chce pak pomoci finančně pokud to bude možné, udělá vše pro to, aby dostal svou rodinu do Česka.

Taryho sen

Emoce pak s Tarym pochopitelně hýbaly během celého vysílání a svou nevraživost k ruskému prezidentovi dal jasně najevo. „Přál bych si, aby ho (Putina) nějaký tajný agent zabil a skončilo to. Takové dětské sny teď mám. Něco jako James Bond. To by bylo fajn,“ dodal Tary. Tuší navíc, že válka je teprve na počátku a bojí se, co všechno se může ještě stát.

Jeho sen mu ovšem ihned vyvrátil další host pořadu, bezpečnostní expert Andor Šándor, který takovou možnost označil spíše za situaci z brakových románů. Co dalšího si Tary o ruské invazi myslí? Jaké byly podle něj vztahy mezi Rusy a Ukrajinci? To se dozvíte v pořadu Co Čech, to politik.