Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Youtuber Tary prozradil, že nepojede bránit rodnou Ukrajinu. Proč odmítá bojovat?

MilanR. Publikováno: 26.02.2022
Slavného youtubera se současná válka na Ukrajině velmi osobně dotýká a bojí se o své přibuzné. Do bojů o své rodiště se však nechystá. Proč?
Tary - profil
Tary
Taras Povoroznyk aka Tary patří mezi nejpopulárnější a nejvíce kontroverzní youtubery u nás.,... Přečíst celé

reklama

Ruská invaze na Ukrajinu zasáhla celý svět a velmi ji prožívají Ukrajinci žijící v Česku. Mezi ně patří také jeden z nejsledovanějších tuzemských youtuberů Taras Povoroznyk, jenž se na Ukrajině narodil a s rodinou se do našich končin přestěhoval až v devíti letech. Na CNN Prima News pak Tary na rovinu řekl, jak se ho celá situace osobně dotýká a bolí. Na Ukrajině má totiž pořád většinu svého příbuzenstva, o které se velice bojí. V pořadu Co Čech, to politik! pak řekl, že je mu z celé invaze fyzicky špatně a doufá, že jde noční můru, z níž se co nejdřív probudí.

„Přál bych si, aby ho (Putina) nějaký tajný agent zabil a skončilo to. Takové dětské sny teď mám. Něco jako James Bond. To by bylo fajn,“ dodal Tary. Půjde tedy Tary stejně jako mnoho Ukrajinců žijících v Česku bojovat za svou vlast? Tuto možnost youtuber v rozhovoru pro Extra.cz razantně odmítl.

„Mám české i ukrajinské občanství. Nevím, jak je to právně, ale odjel jsem odtamtud jako dítě, nemám tam žádné majetky. Určitě v nejbližších dnech nehodlám opouštět Česko. Je to o mém vztahu k Ukrajině jako takové. Mám tam příbuzenstvo, na druhou stranu: Kdyby se mi ta zem zamlouvala, tak asi bydlím tam a ne v Česku. Tady mám vybudované podnikání, rodinu, manželku, dítě, zázemí. Jsem tu spokojený,“ řekl Tary v rozhovoru a dodal, že své rodině pomůže finančně.

Řada jeho příbuzných se přitom války osobně zúčastní. „S pár příbuznými jsme se spojili. Rodičům manželky se podařilo přes Slovensko dostat zpátky do Česka. K bratranci, kterému je 33 roků a má tři děti, přišla domů ukrajinská armáda, dali mu do ruky granát a řekli mu: ‚Běž a braň Ukrajinu!‘“ dodal v rozhovoru pro Extra.cz. Už dříve pak Tary uvedl, že se bude snažit dostat část svého příbuzenstva do Česka. Opačným směrem se ale, jak se zdá, opravdu nechystá.

Youtuber Tary si přeje Putinovu smrt.

VIDEO: Tary nekompromisně o válce na Ukrajině: Přál bych si, aby Putina zabil tajný agent

Tary v Novém dni.

VIDEO: Tary o strachu z krize na Ukrajině. Bojí se slavný youtuber o svou rodinu?

reklama