Youtuber Tary prozradil, že nepojede bránit rodnou Ukrajinu. Proč odmítá bojovat?

Co Čech, to politik! (224)

Slavného youtubera se současná válka na Ukrajině velmi osobně dotýká a bojí se o své přibuzné. Do bojů o své rodiště se však nechystá. Proč?

Ruská invaze na Ukrajinu zasáhla celý svět a velmi ji prožívají Ukrajinci žijící v Česku. Mezi ně patří také jeden z nejsledovanějších tuzemských youtuberů Taras Povoroznyk, jenž se na Ukrajině narodil a s rodinou se do našich končin přestěhoval až v devíti letech. Na CNN Prima News pak Tary na rovinu řekl, jak se ho celá situace osobně dotýká a bolí. Na Ukrajině má totiž pořád většinu svého příbuzenstva, o které se velice bojí. V pořadu Co Čech, to politik! pak řekl, že je mu z celé invaze fyzicky špatně a doufá, že jde noční můru, z níž se co nejdřív probudí.

„Přál bych si, aby ho (Putina) nějaký tajný agent zabil a skončilo to. Takové dětské sny teď mám. Něco jako James Bond. To by bylo fajn,“ dodal Tary. Půjde tedy Tary stejně jako mnoho Ukrajinců žijících v Česku bojovat za svou vlast? Tuto možnost youtuber v rozhovoru pro Extra.cz razantně odmítl.

„Mám české i ukrajinské občanství. Nevím, jak je to právně, ale odjel jsem odtamtud jako dítě, nemám tam žádné majetky. Určitě v nejbližších dnech nehodlám opouštět Česko. Je to o mém vztahu k Ukrajině jako takové. Mám tam příbuzenstvo, na druhou stranu: Kdyby se mi ta zem zamlouvala, tak asi bydlím tam a ne v Česku. Tady mám vybudované podnikání, rodinu, manželku, dítě, zázemí. Jsem tu spokojený,“ řekl Tary v rozhovoru a dodal, že své rodině pomůže finančně.

Řada jeho příbuzných se přitom války osobně zúčastní. „S pár příbuznými jsme se spojili. Rodičům manželky se podařilo přes Slovensko dostat zpátky do Česka. K bratranci, kterému je 33 roků a má tři děti, přišla domů ukrajinská armáda, dali mu do ruky granát a řekli mu: ‚Běž a braň Ukrajinu!‘“ dodal v rozhovoru pro Extra.cz. Už dříve pak Tary uvedl, že se bude snažit dostat část svého příbuzenstva do Česka. Opačným směrem se ale, jak se zdá, opravdu nechystá.