Youtubeři

Bé Hà

Thu Ha Nguyen alias Bé Hà Nguyen z populárního kanálu Style with me je jednou z nejoblíbenějších českých youtuberek. Má vietnamské kořeny, její rodiče se přestěhovali do České republiky v 90. letech a internetové hvězda se narodila a celé dětství prožila ve Varnsdorfu. Rodiče jí už od dvou měsíců dávali na hlídání k české rodině, aby si co nejdříve osvojila český jazyk. I díky tomu je její čeština dokonalá a pro rodiče, kteří se kvůli uzavřené vietnamské komunitě naučili pouze základy češtiny, dělala léta překladatelku.

Svůj kanál Style with Me založila v roce 2013. Natáčela zejména videa o módě, kosmetice či lifestyleu. A jelikož byla jednou z první známých youtuberek pro holčičí publikum, její hvězda začala rychle stoupat. Její tvorba se začala postupem času vyvíjet a v posledních letech natáčí také videa o vaření či cestování. Její vietnamské kořeny jsou v jejích videích poslední dobou častým tématem. Snaží se zde mluvit o vietnamské kultuře, tamních zvyklostech či představit tamní kuchyni. Se svou maminkou dokonce vydala velice úspěšnou vietnamskou kuchařku.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz řekla, že právě její youtuberská kariéra jí dodala potřebné sebevědomí, které v dětství kvůli kulturním rozdílům a xenofobnímu chování spolužáků na základce dlouho neměla. Studovala obor marketingová komunikace a public relations na Karlově univerzitě. Není však pouze oblíbenou youtuberkou, ale také velmi sledovanou influencerkou, na Instagramu má již přes půl milionu followerů. Mezi její kamarádky patří např. Anna Šulc či Jitka Nováčková. Na podzim roku 2020 má na svém kanále už téměr 400 tisíc odběratelů.