Youtubeři

Moon

Samuel Miščík aka Moon je jedním z nejznámějších slovenských youtuberů. Narodil se 2. prosince 1999 a svůj první a zároveň nejslavnější kanál StudioMoonTV založil na začátku roku 2014. Zpočátku se věnoval zejména let´s play videím a hraní Minecraftu, postupem času ovšem přešel i na kecací videa, vtipné challenge či šílené kousky s ostatními youtubery. Fanoušky si získává svým energickým i zábavným vystupováním a věčně dobrou náladou.

Moon je talentovaným tvůrcem, který se mezi fanoušky proslavil také svými vděčnými animacemi. Je vystudovaným filmařem, zvukařem, střihačem a fotografem. Má také velké hudební nadání, učil se hrát na klavír a housle. Má mladší sestru Kláru, jež působí na YouTube pod přezdívkou Klarisa. Hraní oblíbeného Minecraftu časem přesunul zejména na svůj druhý kanál s názvem Mesiac. Má ještě třetí kanál Mačka Jackie, na který natáčí vtipná reakční videa s kočkou své sestry. Kočičí videa se stala na Slovensku i v Čechách velkým virálním hitem a kanál brzy překonal hranici sta tisíců odběratelů.

I díky tomu je Moon prvním československým youtuberem, jenž se může pochlubit rovnou třemi YouTube buttony. Hranici sta tisíc totiž samozřejmě překonal se všemi třemi svými kanály, čtvrtý button dostal poté, co si u YouTube zažádal o jeho nový vzhled. Na svém hlavním kanálu StudioMoonTV má na podzim roku 2020 přes 560 tisíc odběratelů. Jeho metou je samozřejmě překonat bájnou hranici milionu odběratelů.