Youtubeři

Vadak

Vadim Tkačenko aka Vaďák, i když pro některé diváky podle názvu jeho kanálu spíše VADAK, je populární youtuber s ruskými kořeny. Narodil se 8. července 1998 a většinu života žije v Kladně. Pochází z Kazachstánu, ale má ruskou národnost. Má o 6 let starší sestru Janu.

Svůl populární kanál VADAK založil na konci března roku 2012 za jedním jediný účelem, a tím je bavit lidi. Vaďák tak odjakživa natáčí zejména vtipné skeče, challenge, asky, vtipné let´s play a velmi populární je také jeho čtení fanfikcí. Díky jeho humoru a sympatické povaze začala jeho popularita velmi rychle stoupat. V roce 2015 pak založil svůj druhý kanál VADAKVLOGS, na který natáčí vlogy ze svého soukromí. Na tom ovšem v poslední době již není tak aktivní. Od konkurence se postupem času začal odlišovat zejména kvůi svému audiovizuálnímu stylu, kdy si s kamerou či režií pohrává daleko více, než ostatní youtubeři. Vadim se ostatně netají tím, že ho filmařina či práce s kamerou velmi baví.

Postupem času se s z Vadima stal jeden z nejoblíbenějších tuzemských youtuberů. V poslední době ovšem přestal točit videa za každou cenu a točí zejména, když má chuť a zejména nápad. V roce 2017 začal koketovat také s hudbou zejména s hip-hopem. K příležitosti 5 let na YouTube vydal song Dvojí tvář s kamarádem T-Jayem. Z písně se stal obří virální hit, který na jaře roku 2018 vidělo už téměř 5 milionů lidí. Následovaly písně Mladí a hladoví, Love Potion a disstrack na youtubera Vláďu s návzem Irma. Se známým youtuberem měl tehdy menší spor, jenž se ovšem postupem času vyřešil. V roce 2017 začal chodit s přítelkyní Claudií. Na jaře roku 2018 už má více než 530 tisíc odběratel.