Nejslavnější česká youtuberská dvojice s nejvíce odebíraným českým kanálem, která se díky svým šíleným nápadům a prankům dokázala prosadit i na zahraniční scéně.
nejnovější video kanálu
ViralBrothers

ViralBrothers je česká internetová dvojice tvořená Erikem Meldikem a Čeňkem Stýblem a zároveň se jedná o nejúspěšnější český youtuberský kanál, jenž se může pochlubit více než 2,7 miliony odběratelů. Rodáci z Olomouce nejdříve natáčeli na platformu Stream.cz a na YouTube měli zpočátku pouze účet SketchBrothers, na který natáčeli např. seriál Desatero. Svůj nejslavnější kanál založili v roce 2011 a svým obrovským úspěchem stáli v podstatě na počátku youtuberského boomu v Česku.

Největší popularitu získali u nás díky své sérii Debilní kecy, v níž parodovali nejklasičtější či nejtrapnější hlášky jednotlivých lidí či profesí. Na hranicích Česka ovšem jejich popularita neskončila. Rozhodli se začít natáčet videa pro zahraničí i v angličtině a z jejich kroku se stal zlatý důl. Jejich brutální pranky a série Revenge se staly ohromně populární po celém světě a z mnohých videí se staly virální megahity, jež mají na YouTube několik desítek milionů zhlédnutí. Jejich videa se vysílala i v mnohých zahraničních televizích a právě díky ním se už takřka dotýkají hranice 3 milionů odběratelů.

V roce 2016 ovšem s natáčením na nějaký čas přestali a oba se věnovali vlastním projektům. Erik na svém vlastním kanále natáčel videa ze svého rodinného života. Čeněk se svou partnerkou Lenkou založil úspěšný dětský kanál SuperHero Real Life, na který natáčeli videa z "běžného" života Spider-Mana, Elsy z Ledového království a další populárních postav. Videa měla stovky milionů zhlédnutí, kvůli značně kontroverznímu obsahu některých videí (např. Elsy porod či vtípky s výkaly) byl kanál nakonec zrušen.

ViralBrothers se naplno vrátili až v roce 2018. Jejich nová videa ovšem zatím neznamenávají už tak velký úspěch. Kvůli zpřísnění podmínek na YouTube a demonetizování mnoha jejich videí už nemohou točit tak extrémní videa jako dříve a dokonce jim hrozí i úplně vymazání kanálu ze strany YouTube. Erik Meldik má se svou partnerkou Dominikou syna Anakina, který se narodil v červnu 2016, a na počátku roku 2018 se jim narodí dcera.

Rozbalit text Sbalit text

reklama