Youtubeři

Fallenka

Fallenka aka Andrea Havelková patři nejpopulárnější české youtuberky, která svými vtipnými videi oslovuje nejen holčičí publikum. Narodila se 15. července 2000 a na YouTube začala tvořit na konci roku 2012. V té době jí tedy bylo teprve 12 let. Zpočátku točila videa o své oblíbené hře Minecraft, po několika videích se ovšem vydala jiným směrem.

Svými zábavnými videi ihned začala oslovovat dívky stejného věku, jež prožívaly pubertu a dospívání společně s ní. Fallenka se nevěnuje pouze klasickým holčičím tématům, ale také tvoření zábavných skečů. O Fallence nebylo sice nikdy slyšet tolik jako o Teri Blitzen nebo Shopaholic Nicol, odběratelé jí ovšem i tak rychle příbývali. V roce 2015, v pouhých 15 letech, se mohla pochlubit už téměř 200 tisíci odběrateli, na počátku roku 2018 už jich má přes 450 tisíc! Proslula i častou spoluprácí s jinými youtubery. Známá jsou její vtipné kousky se Stejkem a jednou z jejích nejlepších kamarádek je neméně populární Makyna.

A odkud, že vzala Fallenka svou podivnou přezdívku? To se váže právě k její oblíbené hře Minecraft. Tehdy dvanáctiletá youtuberka chtěla mít společně se svou kamarádkou ke hře tvz. skiny. Dívky tak musely jít na jednu stránku, kde si vybrala jeden skin a jí bylo ihned přiřazeno náhodné jméno. Na dívku padlo Fallen_Angel000. To však bylo samozřejmě moc dlouhé a složité, a tak jí kamarádka začal říkat Fallen. Při zakládání svého kanálu pak stačilo přezdívku trošku upravit a jméno jedné z nejznámějších českých youtuberek bylo na světě.