Youtubeři

Teri Hodanová/Teri Blitzen

Tereza Hodanová, dříve známá jako Teri Blitzen, je bývalou českou youtuberkou a stále velmi vlivnou influencerkou. Teri se narodila 30. března 2000. Její otec Miloš Hodan je známý podnikatel, její maminka jí v youtuberské kariéře dělá manažerku. Má také staršího nevlastního bratra Tomáše a mladšího brášku Ríšu. Teri od svých patnácti let žije v Praze. Zde dostala byt po svém otci a dokonce také auto, které lze řídit právě už od patnácti let.

YouTube se Tereza pravidelně věnuje od svých 13 let, když si v květnu 2013 založila svůj legendární kanál Teri Blitzen. Videa natáčela sice už dříve, až tehdy ovšem dostala odvahu je vydávat. A její odvaha se vyplatila. Teri startovala v podstatě na začátku youtuberského boomu v Čechách a byla jednou z prvních známějších youtuberek. Její hvězda proto začala rychle stoupat. V roce 2014 vyhrála cenu pro Blogerku roku, ten stejný rok se pak na prvním ročníku slavného festivalu Utubering stala hvězdou internetu. Měla statisíce odběratelů, o její osobnost se začala zajímat také média a podle časopisu Forbes je již několik jednou z nejvlivnějších osobností českého internetu.

Youtuberka točí videa samozřejmě převážně o holčíčích tématech, tedy o oblečení, make-upu, oblíbených knížkách či DIY. Populární je také její formát Čaj s Teri. V roce 2016 však začíná dospívat a její tvorba pomalu začíná procházet proměnou. V říjnu toho roku ukončuje spolupráci s firmou Bubbleology, jež v té době zažívala skandál kvůli nezdravému složení svých nápojů. V témže období se ve svých videích přiznává k psychickým problémům.

Přiznává, že si nepochopitelně připadala tlustá a kvůli nedostatku potravy skončila i v nemocnici na kapačkách! V jednom z videí pak přiznala, že kvůli neustálému stresu ze svého těla, kdy chtěla vypadat co nejdokonaleji, měla dokonce deprese! Právě to byly nejspíše důvody, proč během roku 2017 zásadně změnila svůj životní přístup i samotnou tvorbu. Videa vydávala čím dál méně, začala více točit v angličtině.

V létě 2017 dokonce vymazala z kanálu všechna svá česká videa a zbavila se i svého pseudonymu Blitzen. Youtuberka v dojemném videu přiznává, že se pod tlakem fanoušků a okolí cítila být čím dál méně sama sebou a přestávala být šťastná. Rozhodla se proto skončit s videi, jež točila doposud a začne tvořit věci, jak sama říká, pro sebe. Začíná pak také více propagovat termín sebeláska aka selflove. Podle jejího názoru by se měly mít holky rády takové, jaké jsou a nehledat na sobě zbytečné chyby. Prostě zapomenout na zbytečné maličkosti a najít svou vnitřní rovnováhu. Na přelomu roku 2017 a 2018 pak přichází s módní značkou Selflove a youtuberské kariéře se příliš nevěnuje.

Zájem budí i její soukromý život a zejména vztahy. Od ledna 2015 byla ve vztahu se známým hercem Zdeňkem Piškulou, v srpnu téhož roku ovšem oznámili rozchod. Poté Teri více než rok chodila se známým rapperem Johnym Machette, bývalým přítelem své tehdejší nejlepší kamarádky Gabrielle Hecl. S tou se ovšem Teri rozkmotřila a přátelství vzalo za své. Po rozchodu s Johnym začala Teri na jaře roku 2017 chodit s DJem a hudebním producentem Jakubem Strachem známým jako NobodyListen. S ním se rozešla v roce 2021, v roce 2022 začala tvořit pár s rapperem Dorianem