Youtubeři

Stejk

Youtuber Jakub Steklý alias Stejk patří mezi největší stálice české youtuberské scény. Narodil se 4. května 1992, pochází z malého městečka u Pardubic, ve kterých aktuálně žije. Vystudoval Obchodní akademii, potom rok chodil na Ekonomickou fakultu Univerzity Pardubice. Tamní studium ho ovšem nebavilo a přešel na Filozofickou fakultu. Po dvou letech kvůli rostoucí youtuberské kariéře přestával mít na studium čas a musel si vybrat mezi školou a YouTubem. A vybral si samozřejmě zálibu, která mu začala pořádně vynášet.

Svůj slavný kanál Stejk založil už na počátku roku 2010, kdy byla česká youtuberská scéna v podstatě ještě v plenkách. Ke své kariéře se pak dostal poněkud nezvyklým způsobem. „Nudil jsem se sám doma a nenapadlo mě nic jiného než zapnout web kameru a něco spáchat. Když se vrátila rodina, chtěla to vidět a jelikož se jim to líbilo, tak jsem to musel rozposílat po příbuzných. Hodil jsem to na YouTube a poslal odkaz. Bohužel to našli i spolužáci. Po pozitivních ohlasech jsem to začal dělat pravidelně,“ shrnul Stejk v rozhovoru pro Refresher.cz začátek své kariéry. A jeho kariéra začala raketově stoupat.

Stejk je populární zejména díky natáčení šílených challengí, parodií, skečů či faktů o slavných filmech či seriálech. Přátelí se i s ostatními youtubery (např. Atim či Fallenkou), kteří mu ve videích často hostuj. I po letech je na rozdíl od mnohých konkurentů, které natáčení omrzí, na YouTube stále velmi aktivní a natáčí i několik videí týdně. Na obrazovkách Primy Cool jste ho mohli vidět v pořadu Hrajeme s Alim. Na jaře roku 2018 se mohl chlubit už více než 670 tisíci odběrateli.