Jedna z nejoblíbenějších a nejznámějších českých youtuberek, která je zároveň i úspěšnou moderátorkou.
nejnovější video kanálu
Shopaholic Nicol

Shopaholic Nicol, vlastním jménem Nikola Čechová, je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce vydělávajících českých youtuberek. Řadu let je pak magazínem Forbes považována za jednu z nejvlivnějších osobností na českém internetu. Nikola se narodila 6. prosince 1989 v Praze. Má starší sestru a mladšího bratra. Svůl slavný youtuberský kanál založila v roce 2001, v době svých studií na Univerzitě Jana Amose Komenského. Natáčela hlavně videa pro dívky, převážně o módě. A jelikož byla jednou z prvních českých youtuberek, její hvězda začala raketově stoupat.

Po konci studií se Nicol věnovala marketingu a YouTube měla jako vedlejší činnost. Jenže po čase zjistila, že jí YouTube díky velké popularitě dokáže uživit. Natáčela stále více pro dívky, začala se věnovat také životnímu stylu či oblíbeným knížkám. Jedním z videí, jež jí pomohlo se prosadit, byla spolupráce s Petrem Lexou alias Hoggym, s nímž natočila video Nikdy jsem..., které vidělo přes 2 miliony lidí. Ostatně jako další jejich společná videa. Youtuberka je pak známá svou spoluprácí s Jirkou Králem, Martinem Carevem z kanálu Jmenuju se Martin či dívčí dvojicí A cup of style.

V roce 2015 vyhrála cenu Blogerku roku v soutěži Czech Blog Awards, o rok později si přišla pro cenu v kategorii Videoblogerka roku. Její sláva i nadále stoupala a Nikola už postupem času nebyla jen youtuberkou a oblíbenou módní guru mladých dívek. Stala se moderátorkou a v roce 2017 si splnila svůj velký sen stát se zpěvačkou. Nazpívala svůj první singl Ztracená, který se stal velkým hitem. V roce 2017 se pak společně s Kovym, Gabrielle Hecl či Pedrem objevila v dokumentu o youtuberech, Nejsledovanější. Na svém kanále už kvůli ostatním aktivitám nevydává videa tak často, i přesto má na jaře 2018 na svém kanále přes úctyhodných 466 tisíc odběratelů.

Nikola patří mezi youtuberky, které si své soukromí pečlivě střeží a o svých vztazích nerada mluvila. A podobné povídání o vztazích u youtuberů či celebrit ostatně moc neuznává. „Osobně nejsem úplně pro, aby lidi své začátky vztahů zveřejňovali na sociálních sítích. Protože zrovna u youtuberů, blogerů, známých osobností je to dost ošemetné. Nikdy nevíte, jak to dopadne," řekla v rozhovoru pro IDNES.cz. V řijnu roku 2017 ovšem potvrdila svůj vztah s muzikantem a kytaristou populární skupiny Sebastian, Jakubem Mahdalem. Youtube se už příliš nevěnuje a stala se z ní hlavně moderátorka.

Rozbalit text Sbalit text

reklama