TopStar

31. srpna 2018 13:42

Miláček lidu Gerard Depardieu je obviněn ze znásilnění!

Francouzská policie začala vyšetřovat kauzu znásilnění, kterého se prý dopustil herec Gerard Depardieu. Obvinila ho dvaadvacetiletá dívka, jejíž identita zůstává prozatím nezveřejněna. Herec ji podle všeho znásilnil hned dvakrát. Dojít k činu mělo 7. a 13. srpna.

Do francouzského departamentu Bouches-du-Rhône dorazilo obvinění, které tvrdí, že v domě herce Gerarda Depardieuho došlo začátkem srpna ke znásilnění. Starostka města Aix-en-Provence předala kauzu policii a státnímu zastupitelstvu v Paříži.

Podle britského BBC nebylo jméno ženy nikde zveřejněno, zdá se ale, že jde o osobu, která znala Gerarda už nějakou dobu. S velkou pravděpodobností se jedná o francouzskou herečku. Ta uvedla, že ji Depardieu zneužil během neoficiální zkoušky jedné divadelní hry.

Hercův advokát Hermé Temime oficiálně prohlásil, že Depardieu jakékoli obvinění podobného charakteru zamítá. ‚‚Mrzí mě, že se stala celá kauza veřejnou a ničí tak mému klientovi reputaci. Jeho nevina bude dokázána,‘‘ pokračoval právník.

Herec skrz všechny doby

Gerard Depardieu je znám nejen jako jeden z nejvýznamnějších herců francouzské kinematografie, ale i milovník vybrané kuchyně, vína, sofistikovaných sedánků s přáteli, rychlých jízd na motorce, krásných žen, herectví, filmu a především života. I když občas právě kvůli svým láskám balancuje na tenkém ledě, vždy se z nich dokáže dostat. Je znám svými neordinárními rolemi, které spolu navzájem absolutně nesouvisí. Svou lásku k literatuře může předvést i na plátnech, proto je velmi často v hlavních rolích filmových adaptací světových literárních děl. V roli revolučního politika Dantona se žene za svobodou Francie. Pakliže jde o impresionistického sochaře Augusta Rodina, tak se snaží nalézt dokonalou krásu. Dokonce i jako Cyrano působí velmi autenticky a jako barokní hudebník Marin Marais zase touží po vyšší dokonalosti v hudbě.

A pojďme dále. Mořeplavec Kryštof Columbus a jedna z jeho nejslavnějších rolí Edmonda Dantese, který touží po pomstě. Zkrátka a dobře, Gerard Depardieu je prototypem absolutně elastického herce, který ztvární každou postavu specificky a dodá jí fantastického ražení. Rád se nechává svými rolemi unášet a tvrdí, že se rád nechává unášet jejich životem až do samých hlubin duše. Svou profesi zkrátka miluje a nepřebije to ani jeho nejmilejší činnost - jídlo. ‚‚Vzdal bych se kvůli jídlu snad všeho na světě, ale herectví bych své neuvážené všežravosti nikdy neobětoval.‘‘

Rodinná (ne)pohoda

I když by si rodinné zázemí a teplo domova velmi přál, nikdy ho neprožil. Život i přesto miluje a je šťastný, že si mohl zvolit právě tu práci, kterou tolik miluje. Narodil se jako třetí ze šesti dětí v rodině chudého kovodělníka. V dětství byl následkem svého zázemí problémový, ze školy odešel už ve dvanácti letech. Provinil se i protizákonným činem, a proto utekl z domova. V průběhu několika let se objevil ve více než patnácti divadelních hrách. Lásku k životu mu nesebraly ani nešťastné lásky a tragická smrt jeho syna Guillaumeho z roku 2008. I když touží po klidu, tato kauza mu na tom asi nepřidá.

Sdílejte článek
Štítky znásilnění obvinění