Madeline Stuart  15
Autor: instagram Madeline Stuart 15

GALERIE: Dívka s Downovým syndromem se stala modelkou. Jejím snem je předvádět pro Victoria Secret. Podaří se jí to?

Publikováno: 02.04.2019
Tahle dívka je ztělesněním toho, že když máte sny, dokážete cokoliv.

reklama

Madeline Stuart je dvaadvacetiletá modelka z Austrálie. Má něco, co ji odlišuje od všech ostatních modelek na světě. Kromě milionů sledujících na Instagramu se objevila v prestižních časopisech jako Vogue, Cosmopolitan nebo třeba The NY Times. A když se tahle hrdinka rozhodla, že se stane modelkou, absolutně nic ji ve splnění jejího snu nemohlo zastavit, a to ani Downův syndrom.

Když ji poprvé její matka vzala na módní přehlídku, psal se rok 2014. „Mami, já modelka,“ řekla tehdy Madeline své matce. Jako téměř každý rodič si její matka Rosanne přála, aby byla Maddy šťastná, a to i když věděla, že tahle cesta pro ni rozhodně nebude jednoduchá. Madeline shodila 20 kilogramů a to dnes tvrdí, že před tím nesnášela i obyčejnou chůzi. Její sen stát se modelkou jí zkrátka hnal kupředu natolik, že byla ochotná a schopná absolutně změnit svůj životní styl. Není divu, že s jejím odhodláním ji trvalo pouhý rok, než se dostala na přední přehlídková mola. Stala se vůbec první supermodelkou s Downovým syndromem. Předváděla na Fashion weeku v New Yorku, Londýně i Paříži.

„Nepotřebuje se připravovat. Je sama sebou, a to jí stačí,“ říká Rosanne Stuart – Madelinina maminka.

Na jejím příběhu však není úžasný pouze fakt, že se dostala na přehlídková mola. Její cesta a odhodlání je inspirací pro miliony dalších lidí. „To, že máte postižení, neznamená, že nemůžete dosáhnout svých snů,“ věří Rosanne. I přes obrovskou sílu a štěstí v životě Madeline občas pěkně potrápí zdraví. V roce 2018 musela nějaký čas strávit v nemocnici. A i když to není nikdy jednoduché, Maddy už je zase zpátky na přehlídkovém mole.

Tahle bojovnice je úžasným příkladem toho, že člověk se nikdy nemá vzdávat. Dokázala změnit svět módy a ukazuje všem, že i lidé s postižením jsou krásní a mohou být úspěšní.

reklama