Youtubeři

MenT

Jan Macák alias MenT je jedním z nejpopulárnějších českých youtuberů věnující se hlavně hrám a natáčení let´s play videí. Je zároveň prvním českým youtuberem, který překonal hranici milionu odběratelů pouze z Čech či Slovenska. MenT se narodil 28. července 1997 v Pardubicích a hraní her i natáčení videí ho bavilo už od dětství. Už jako malý kluk všem s oblibou říkal, že se v dospělosti bude živit hraním. „Moje babička to ovšem pochopila tak, že budu hrát na automatech. Nemohla kvůli tomu spát, svěřila se tátovi. Když jí vysvětlil, že to myslím jinak a že ze mě nevyroste gambler, oddychla si," svěřil se youtuber v rozhovoru pro Pardubický deník.

Natáčení videí ho bavilo už odmala a se svými kamarády vždy rád blbnul s kamerou. Jak ale sám říká, tenkrát naštěstí ještě neexistoval YouTube, a tak tyto záběry nikdy nepoznaly světlo světa. Své první video pak na YouTube nahrál v roce 2009, v pouhých 12 letech. A jednalo se samozřejmě o video herní. Už předtím natáčel kamarády videa ze hry GTA: San Andreas, na YouTube se ovšem zpočátku věnoval, nepřekvapivě, let´s playům z populární hry Minecraft. MenT založil minecraftovou skupinu MineMovies, jež je největší uskupením youtuberů na československé scéně. Mezi MenTovu tvorbu patří ModPack Čarovný Minecraft, Cesta pro beacon nebo třeba Adventní mapy.

Jeho popularita začala časem stoupat a postupně ve videích hráli jiné známé hry. V současnosti se dokonce často zaměřuje na méně známé herní tituly. Fanoušky si začal získávat zejména svým specifickým humorem. Časem začal vydávat také zábavné videa a v roce 2012 si založil kanál MenTlive, na kterém začíná vydávat své vlogy. Časem zakládá vtipnou tradici, kdy fanouškům nadělí k další překonané metě odběratelů nějaké velmi šílené video. Při překonání 400 tisíc odběratelů tak jedl škorpiona, po 700 tisících odběratelích si pak splnil svůj dětský sen a stal se popelářem.

Časem se začíná věnovat ve videích i svému dalšímu velkému koníčku, autům. Populární jsou jeho videa se starým Fiatem 126 aka maluchem, ale rád se samozřejmě projede i s novějšími a luxusnějšími kárami. Kamarádí se samozřejmě i s ostatními youtubery, s nimiž rád natáčí. V jeho videích tak můžete často narazit na Jirku Krále, Goga, Gejmra či Radyho. MenT si narozdíl od jiných youtuberů velmi střeží své soukromí. „Nevím, jak to vidí jiní youtubeři, podle mě to není úplně správné, osobně se snažím to silně korigovat. Ve videu se objeví jen ten, kdo o to má reálný zájem. Mám svoji hranici soukromí, za kterou prostě nejdu," vysvětlil Macák v rozhovoru pro pardubický deník. Na jaře 2018 už se může pochlubit neuvěřitelným počtem milionu a 200 tisíc odběratelů.