Jedna z nejsledovanějších českých youtuberek a sestra Jirky Krále.
nejnovější video kanálu
Katka Kvapilíková

Katka Kvapilíková, rozená Králová, je jednou z předních českých youtuberek a mladší sestrou jedné z tuzemských internetových hvězd Jirky Krále. Na YouTube je aktivní od roku 2015 a její popularita díky jejím zábavným videím začala hned v počátcích kariéry, i za mírné podpory slavnějšího bratra, stoupat. V roce 2016 se stala objevem roku v Czech Blog Awards 2016 a v březnu roku 2018 se mohla pochlubit více než 260 tisíci odběrateli. Ve svých videích se věnuje mnoha tématům včetně oblíbených knížek, filmů či příspěvky s jejím milovaným psem Aronem.

A proč se rozhodla jít ve stopách svého slavnějšího bratra? Hlavní inspirací byl pro Katku právě on a natáčení s ním, které ji hodně bavilo. K myšlence, že se vydá stejnou cestou jako její bratr došla po jejich společném výletě do Barcelony. Zde Jirka natáčel každý den videa a ona v některých z nich hrála. „Viděla tak, jak je to náročné, ale na druhé straně se jí líbily reakce na videa. A protože v nich hrála, lidi se jí ptali, zda nechce vlastní Youtube kanál. Ptala se mě, jestli to má smysl. Řekl jsem jí, co to obnáší a co by jí mohlo vadit, ona si to nechala projít hlavou a začala točit také," popsal youtuber Král sestřin start pro Deník.cz. A jak se zdá, tak se jeho rada vyplatila.

V listopadu roku 2018 se youtuberka zasnoubila se svým dlouholetým přítelem Tomášem Kvapilíkem, v červnu následujícího roku se jim narodil první potomek, syn Filip. Za svého dlouholetého partnera se provdala v létě roku 2020. Zkraje následujícího roku se Katka s rodinkou přestěhovala s rodinou do Prahy. V té době čekala svého druhého potomka, po pár týdnech těhotenství ale bohužel potratila. Na svém youtuberském kanále Svět podle Katky má na jaře roku 2021 přes 350 tisíc odběratelů.

Rozbalit text Sbalit text

reklama