Youtubeři

26. března 2021 12:54

redakce Prima Lajk

VIDEO: Slavná česká youtuberka potratila. Jak se s tragickou událostí vyrovnává?

Jedna z nejznámějších českých youtuberek a sestra Jirky Krále sdělila svým fanouškům smutnou zprávu. Proč se o tak citlivém tématu rozhodla mluvit?

Na sociálních sítích se zdálo, že známá česká youtuberka Katka Kvapilíková, rozená Králová, prožívá nejšťastnější období svého života. Se svým manželem Tomášem, za něhož se provdala loni v létě, totiž nejenže si naplno užívají výchovu roční synka Filipa, ale navíc si zařizují svůj nový byt v Praze, z jehož zařizování a stěhování z Brna natočila youtuberka nejeden vlog. Jenže nikdo netušil, že právě v této době, kdy se sestra bývalého youtubera Jirky Krále snažila tvářit usměvavě, prožívala jedno z nejsmutnějších období svého života.

Youtuberka ve svém nejnovějším videu totiž přiznala, že se svým životním partnerem očekávali příchod druhého potomka a z těhotenství měli samozřejmě obrovskou radost. Jenže v prvním trimestru, kdy je riziko ztráty dítěte největší, přišla velká rána. Katka Kvapilíková začala mít komplikace a krvácení, po lékařském vyšetření se posléze dozvěděla, že miminko už není. Katku samozřejmě zpráva velice zasáhla a její smutek byl obrovský. Se smutnou událostí se pak vypořádala po svém, na pár dní přestala točit a věnovala veškerý svůj čas rodině a malému Filípkovi.

Smutné video, v němž o citlivé soukromé věci hodně otevřeně mluví, pak natočila zejména proto, aby vyjádřila podporu dalším ženám, jež si tímto musely také projít. Ví, že téma potratu je ve společnosti stále trochu tabu a podle ní je důležité ženám se stejnými zkušenostmi sdělit, že v tom nejsou samy. Dále pak upozorňuje své fanoušky a diváky na to, jak necitlivé a bolestivé může být, když se svých kamarádů či známých ptají na dítě či spekulují o jejich těhotenství.

Měli by si podle Katky uvědomit, že nikdy nemohou vědět, čím si daný člověk prochází či co má za sebou, a těmito slovy mohou velice ublížit. Ona sama totiž právě v čase po potratu podobná slova o sobě často četla na sociálních sítích a velmi jí ubližovaly. Její smutné přiznání pak samozřejmě zasáhlo všechny její fanoušky, kteří jí posílají silnou vlnu podpory. I my pak youtuberce posíláme do nelehkého období hodně sil a obdivujeme její statečnost o citlivém tématu mluvit.


Přečtěte si také