Virály

5. července 2020 17:20

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Kadeřnice sdílela největší mýty, kterými si ničíte vlasy! Co s nimi fakt nedělat?

Kadeřnice, která má víc než šestiletou praxi a provádí neuvěřitelné mistrovské účesy, sdílela několik rad, jak se o vlasy správně starat, aby vypadaly co nejlépe.

Jak často si mýt vlasy

Kadeřnice přiznává, že si myje vlasy každý den. Spousta lidí si prý myslí, že když si umyjí vlasy každý den, tak si je tím poničí. Ale vlasy prý ve skutečnosti trpí mnohem víc nečistotami, mazem a prachem, který se hromadí u kořínků. Tím se pak zacpávají póry a vlasy dostávají méně živin. Jednou za měsíc pak používá hluboce čistící šampony.

Padání vlasů

Na jaře a na podzim vlasy padají více. Dokonce ani stříhání vlasů s tím nepomůže. Sezónní ztráta vlasů je prý přirozená a děje se sama od sebe. Spousta lidí si myslí, že když si zkrátí vlasy, tak zabrání jejich vypadávání, ale není to tak.

Nesnažte se urychlit růst

Samozřejmě může pomoct aplikovat oleje, ampule nebo speciální tonika. Ale rozhodně byste se měli vyhnout termálním maskám na vlasy, zejména těm, které jsou vyrobeny z pepře a hořčice. Jsou dráždivé a narostlé vlasy jsou ještě navíc méně kvalitní. Nepomůže šampon proti ztrátě vlasů, nemůže totiž proniknout kůží na hlavě a ovlivnit kořínky.

Masírujte pokožku hlavy a krk

Tím se zvyšuje průtok krve a pozitivně to ovlivňuje růst vlasů.

Zamotávání vlasů

Nejčastějším důvodem zamotávání vlasů je jejich suchost. Abyste tomu zabránili, je třeba častěji používat zvlhčující masky a používat speciální spreje, které lze aplikovat hned po mytí a během dne na suché vlasy. Tenké vlasy jsou náchylnější k zamotávání. Lidé s tenkými vlasy by měli být opatrnější při výběru svého šamponu. Měli byste si vlasy pečlivě čistit, a ne je sušit.

Vlasový botox

Není to to samé, co keratin. Jde o nějakou regeneraci vlasů, kdy se vyplní poškozená místa vlasů. Ale jen dočasně. Zlepší se jejich vzhled a zbavíte se poškození jen naoko. Ale ve skutečnosti budou vlasy po čtvrt roce v ještě horším stavu než před kůrou. Postup je navíc zdlouhavý a drahý.

Tvrdost vody

Jestli se dělá uvnitř vaší rychlovarné konvice bílý povlak, znamená to, že voda je příliš tvrdá. Stejný povlak se pak vlastně tvoří na vašich vlasech. Sůl z vápníku a hořčíku se tam postupně hromadí a kadeře budou bez života a křehké. Navíc si můžete uhnat lupy nebo ekzém. Tvrdá barva také rychleji vyplavuje barvu z nabarvených vlasů a všechny blondýnky rychle žloutnou. Vlasy ucpané solemi se také hůř barví. Vyřešit to můžete tak, že přiděláte filtr na sprchu, či kohoutek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také