Extrém

6. září 2017 11:11

redakce Prima Lajk

10 nejbizarnějších zákazů, které existují v různých částech světa! Tyhle nesmysly vás překvapí

Jaké bizarní věci jsou ve světě zakázané?

Sto lidí, sto chutí. Podobná logika by se pak nejspíš dala aplikovat i na jednotlivé země světa. Jinými slovy, co funguje u nás, nemusí tak úplně fungovat v Japonsku a naopak.

Když to pak vezmeme ještě dál, existují místa, na kterých platí vskutku zvláštní zákazy. Věděli jste například, že Brad Pitt nesmí do Malajsie, protože se tamní muži kvůli němu cítí méněcenní? Pokud vás teď zajímají další bizarní případy, pokračujte níže.

1. V Brazílii platí zákaz indoor opalování. 2. V Číně existuje zákaz na cestování časem. Podle tamních představitelů vedou veškeré reprezentace cestování časem pokaždé k tragickým výsledkům. 3. Klasický film z roku 1940 Hrozny hněvu byl zakázán Sovětským svazem proto, že Josef Stalin nechtěl, aby se lidé dozvěděli, že i nejchudší Američané si mohli dovolit auto. 4. Dva týdny po uvedení Avatara v Číně byl film zakázán, protože se vládě nelíbilo téma vzdorné frakce obyvatel, kteří bojují proti imperiálnímu režimu. 5. Britský závodník v dráhové cyklistice Graeme Obree vymyslel závodní polohu, která byla tak efektivní, že se ji mezinárodní unie rozhodla zakázat, jelikož měla pocit, že má kvůli ní nefér výhodu. 6. Herečka Megan Fox nesmí vstoupit do žádného z obchodů řetězce Walmart. 7. Čína zakázala tibetským mnichům, aby se reinkarnovali. 8. Postižený Brit vymyslel speciální křeslo, které mu umožnilo dostat se naprosto kamkoliv. Británie ho hned nato zakázala, jelikož fungovalo příliš jako „tank“. 9. Na Novém Zélandu jsou zakázány veškeré televizní reklamy během většiny velkých svátků. 10. Irán zakázal veškeré západní styly účesů. Pokud se zde ukážete se culíkem nebo jinak delšími vlasy, hrozí vám vězení a taky ostříhání.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt svět Země Čína ban zákazy

Přečtěte si také