Extrém

9. března 2015 17:00

redakce Prima Lajk

10 nejčastěji pojišťovaných tělesných partií celebrit

Že jste slyšeli jenom o zadku Jennifer Lopez? Jsme tu k službám, abychom vám rozšířili obzory!

Ňadra

Plný výstřih je jednou z nejpojišťovanějších tělesných partií vůbec. Dokonce si ho pojišťují i herečky, které ve výstřihu nic moc nemají. Milionová žehlící prkna, ze kterých jsou v pojišťovnách trochu nesví. Jinak se většinou pojišťují buď implantáty nebo se rovnou zažaluje gravitace, jako v případě čtyřmilionové pojistky slavné herečky a country zpěvačky Dolly Parton. A tam mělo skutečně co klesat postupem času k zemi.

Zadek

Zadní partie si dneska pojišťují i muži (pokud tedy zpěváky One Direction považujete za muže), ale celkem logicky tuhle záležitost proslavily celebrity ženského rodu. Jennifer Lopez sice nikdy nepotvrdila, že by si svůj zadek pojistila na miliardu, nebo dokonce střízlivějších 300 milionů dolarů, ale naštěstí tu máme jiné celebrity s výrazným pozadím, které se neváhají pochlubit. Zadek Kim Kardashian je pojištěn na 21 milionů dolarů a pojistku (asi proti přírodním katastrofám) hradí sám Kanye West.

Nohy

Modelky, herečky z černobílé éry, tanečníci, fotbalisté... zástupy pojištěných nohou jsou zdánlivě nekonečné, takže se všichni přetahují už jen o co největší cifru. U sportovců se pojistka jejich nejcennějšího nádobíčka dá ještě pochopit, ale u hereček nebo zpěvaček? Zřejmě se obávají, že někdo přijde uprostřed noci s oboumužnou pilou, přefikne je vejpůl a zmizí s podkolenní částí v temnotě losangelského předměstí. Mariah Carey to nicméně vyhrála, když ji firma Gillete vyhlásila vítězkou své kampaně "Legs of Goddess" a pojistila její chodidla na rovnou miliardu. Rihanna se přitom v prvním ročníku této soutěže musela spokojit s pouhým milionem.

Figura

Když už si filmové studio pro bondovku Casino Royale uplácalo v tělocvičně Craiga k obrazu svému, rovnou jeho novou muskulaturu pojistilo na pět milionů dolarů. Během natáčení dalšího filmu s agentem 007, Quantum of Solace, už byla pojistka skoro devět milionů, protože Craig chtěl dělat čím dál tím víc kaskadérských kousků a nenechal se zastupovat. Přesně z tohoto důvodu v Hollywoodu nikdo nechtěl pojistit Jackieho Chana. A že pojišťováci moc dobře věděli proč.

Vlasy

Pro slavného hráče amerického fotbalu jsou vlasy poznávacím znamení. Každý divák ho podle nich bezpečně identifikuje i v chumlu několika hráčů, ze vzdálenosti mnoha desítek metrů. Polamalu si vlasy neostříhal celou dekádu a nechal si svůj ohon pojistit na kulatý milionek.

Úsměv

Televizní hvězda seriálu Ošklivka Betty (té americké verze) si nechala v průběhu natáčení druhé sezóny pojistit svůj úsměv na deset milionů dolarů. To ostatně není nic nového, protože třeba Julia Roberts, majitelka kosatkovitého chrupu o šířce jokerovského šklebu, si pojistila případnou návštěvu zubaře na trojnásobek.

Jazyk

Miley Cyrus svůj jazyk ukazuje ve videoklipech a na koncertech tak často, že jde o jednu z jejích největších předností (to není utahování z jejího podměrečného výstřihu... ale mohlo by být!). Není proto divu, že se proti překousnutí jediného svalu v těle, který je ukotvený jen na jedné straně (to jste určitě nevěděli), pojistila. Chabý milion? Čekali jsme víc. Už proto, že tenhle nápad není žádnou novinkou. Gene Simmons z KISS měl pojištění na svůj olizovací nástroj už v osmdesátých letech a na stejnou cifru.

Ochlupení

Správný chlap musí mít hlas, který rozvibruje skleničky v sousedících zemích a na hrudi mu musí rašit obdoba Boubína. Asi tak přemýšlel Tom Jones, když si pod tričkem pěstoval solidní stromořadí. Na koncertech si ho sice nevytrhával za šíleného ryku, ale občas se s ním pochlubit. Možná proto si ho pro jistotu pojistil na sedm milionů dolarů. Asi se bál, že ho šílené fanynky otrhají zaživa.

Sperma

Zpěvák slavné kapely Van Halen si kdysi dávno nechal spočítat, kolik stojí alimenty na dítě, znásobil to třemi, a pak si nechal na výslednou částku pojistit svoje sperma. Kdyby tedy náhodou jeho penis, přezdívaný Malý Elvis, skončil na nesprávném místě v nesprávnou dobu (jinými slovy, kdyby náhodou David Lee Roth nestihnul včas vytáhnout), pokryla by pojistka všechny budoucí průšvihy, konkrétně tedy zmíněné alimenty. Docela nás šokuje, že do toho pojišťovna šla. Roth má dvě dcery, takže se mu to asi vyplatilo...

Hlasivky

U zpěváků dost obvyklá pojistka, kterou už v sedmdesátých letech řešil Bruce Springsteen. Zlaté hrdlo má pojištěné na šest milionů dolarů a pojistku platí dodnes, takže už v ní asi utopil pěkných pár stovek tisíc dolarů. Což ho samozřejmě nemusí trápit, když za každou písničku na iTunes inkasuje minimálně padesát korun, ale většinou spíš víc. Chcete celého jeho jmění spočítat? Napište si na papír libovolnou desetimístnou sumu. Máte? Tak je to ještě o trochu víc.


Přečtěte si také