Extrém

20. února 2015 16:02

karin snydrova

17 neuvěřitelných faktů o módě, které jste zaručeně nevěděli!

Svět čas od času zešílí a my si pak připadáme jak Alenka v říši divů. Tato fakta to jednoznačně dokazují. Mrkejte.

1) Okolo roku 1800 lidé nosili živé chameleony, které si připínali na oblečení jako brože.

2) Až do devatenáctého století používali módní návrháři k představení svých šatů místo modelek obyčejné panenky.

3) První outfit panenky Barbie byly pruhované jednodílné plavky.

4) JIžní Korea měla opravdovou módní policii, která měřila ženám délku minisukní. Pokud byla příliš krátká, mohla být majitelka zatčena.

5) Řecké prostitutky lákaly své zákazníky tím, že měly na podrážkách vyražený nápis, ”Následuj mě”. Ten se pak obtiskl do písku a spokojení muži tak vždycky našli cestu za chvilkou potěšení.

6) První vysoké podpatky obuli muži. Měly jim zajišťovat lepší stabilitu, když jezdili na koních. Okolo roku 1740 tento trend díky bohu upadl v zapomnění.

7) Zaměstnanci společnosti Disney neměli povoleno až do roku 2001 nosit pod své uniformy vlastní spodní prádlo, směli oblékat jen to, které jim bylo vydané. Po stížnostech několika zaměstanců na genitální vši však společnost musela svou politiku ohledně spodního prádla změnit.

8) Populární kabelka s názvem Birkin bag z módního domu Hermès byla pojmenována po zpěvačce Jane Birkin. Další zpěvačka jejíž jméno se stalo předlohou pro název kabelky je Lana del Rey. Ženy po celém světě si tak mohou zakoupit tašku “Del Rey” značky Mulberry.

9) Americký módní návrhář Ralph Lauren, rodným jménem Ralph Liftshitz, zahájil svou kariéru jako designér kravat.

10) V roce 1907 byla v Bostonu zatčena žena za to, že si na pláž oblékla jednodílné plavky, které tvarovaly postavu.

11) Vyšívaný krokodýl značky Lacoste bylo úplně první logo na oblečení. Bylo navrženo a zároveň vyrobeno v roce 1933.

12) Až do roku 1910 bylo uplně běžné, že chlapci do věku šesti let nosili dívčí šaty.

13) První módní magazín vyšel v roce 1678 ve Francii a byl zaměřen pouze na mužské čtenáře. První časopis pro dámy vyšel až o šestnáct let později.

14) Nejdražší boty na světě jsou střevíčky od Harryho Winstona. Při vytváření modelu se inspiroval u představitelky Dorotky z díla Čaroděj ze země Oz. Boty by vás vyšly v přepočtu na 72 milionů korun.

15) Když už je o těchto střevíčkách řeč, někdo je v roce 2005 ukradl z muzea v Minnesotě.

16) Módní návrhář Michael Kors vytvořil svůj první model už ve svých pěti letech. Byly to svatební šaty pro jeho matku, která si je oblékla na svou druhou svatbu.

17) V roce 1999 zemřely dvě ženy po zásahu bleskem. Jejich kostice v podprsenkách se chovaly jako vodiče elektřiny. Kdyby šly tenkrát ,,naostro”, mohly být ještě mezi živými.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také