Extrém

29. prosince 2014 14:00

redakce Prima Lajk

3 fakt divné mýty o vagíně. Snad tomu taky nevěříte!

Věda sice pokročila, ale některým nesmyslům o vagíně věří i spousta lidí z moderního světa. Přečtěte si tři totální nesmysly, které rozhodně neplatí! Tak třeba... Může se tampon opravdu dostat až do břicha?

1. Existuje zubatá vagína

Objevuje se v legendách a pohádkách některých národů, především v Jižní Americe. Muž, který s ní přijde do kontaktu, utrpí zranění. Je to pravda, nebo není? Rozhodně ne! Jde skutečně pouze o výtvor lidové představivosti, podobné příběhy měly zřejmě odradit muže od kontaktu s ženami lehkých mravů.

2. Malá štíhlá žena = malá úzká vagína

Pánové, pokud si vybíráte partnerky podle tohoto kritéria, musíme vás zklamat. Velikost vagíny s výškou ani váhou nemá podle odborníků vůbec nic společného. Stejně jako neplatí mýtus, že čím více má žena sexu, tím větší a širší je její vagína. Ve skutečnosti k určitým změnám může (ale nemusí!) dojít po porodech. Hodně záleží na věku a také ochotě cvičit poševní svalstvo zatínáním.

3. Tampon se může dostat až do břicha

Představa tamponu pronikajícího až do břišní dutiny a bloudícího tělem je hodně rozšířená a pěkně přitažená za vlasy. Tampon se totiž může dostat maximálně ke krčku dělohy (dál už proniknou jen tekutiny). To ovšem neznamená, že se tampon nemůže ztratit vám! Pokud se posune tak, že na něho nedosáhnete nebo se nějak vzpříčí, je potřeba vyhledat lékařskou pomoc, abyste předešla infekci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také