Extrém

16. prosince 2014 16:50

Táňa Sáblíková

5 potravin, které vám zaručeně pomohou přes Vánoce neztloustnout!

Nastává čas Vánoc, s největší pravděpodobností se budeme přejídat, a proto není nad to poradit, které potraviny zařadit také do jídelníčků. Po nich totiž nebudete mít takové výčitky svědomí…

1. Grapefruit – skvělé ovoce, které vás zasytí, a nebudete muset jíst cokoliv dalšího. Alespoň nějaký ten čas. Grapefruit je navíc bohatý na vlákninu, který pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi.

2. Zelený čaj – tento nápoj z Asie je opravdu zdravý! Obsahuje antioxidanty a také dokáže nastartovat metabolismus a pomoci se spalováním přebytečných kalorií, takže po jeho pití hubnete!

3. Káva – ač je to paradoxní, i káva má své plusy. Díky kofeinu se cítíme čile a ostražitě, tato látka navíc zvyšuje srdeční tep, krev se více okysličuje a zároveň spaluje více kalorií. Pokud toho chcete dosáhnout, musíte se ale zříct cukru a mléka, které tyto účinky snižují.

4. Avokádo – toto ovoce je dokonce trojitým spalovačem tuků! Obsahuje nenasycené tuky, které urychlují metabolismus, chrání tělo před volnými radikály, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá dříve s hojením, snižuje riziko onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Navíc dodává vitaminy dobré pro oči a vlasy.

5. Celer - Tato zelenina je opravdový kouzelník! Pomůže vám totiž spálit více kalorií, než kolik do sebe jeho snědením dostanete! Celer se totiž skládá většinou z vody. V tomto případě ale není dobré konzumovat pouze tuto zelenou stravu, ale kombinovat ho ještě s jinými potravinami.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky potraviny kalorie tuk celer cukr káva metabolismus

Přečtěte si také