Extrém

28. března 2017 14:58

redakce Prima Lajk

5 znaků, podle kterých poznáte, že byste něco neměli sdílet na Facebook

Tohle si raději přečtěte, než budete příště zase něco sdílet.

Pokud jste s Internetem už nějakou dobu sžití, pravděpodobně jste si všimli, že počet lidí, co sociální sítě tak úplně neovládají, se za poslední roky razantně zvýšil. Problém vězí v tom, že takoví lidé často sdílí něco, čemu vlastně ani úplně nerozumí. Pokud tedy někoho takového znáte, zkuste je odkázat na tento jednoduchý seznam znaků, podle kterých poznáte, že byste vaše video, gif nebo selfie jednoduše na Facebook sdílet neměli.

1. Obsahuje to citlivé informace

Tady jsou věci, které je v pořádku sdílet: Odmaturoval, dostal práci, oženil se, narození dítěte, dovolená, nová práce atd.Tady jsou věci, které si raději nechte pro sebe: Náhlá smrt, odcházím se léčit, detaily rozvodu, atd.

2. Žádáte lidi o „lajkování“ něčeho nevhodného

Smrtelné nehody jsou vážná, a především smutná událost. Sdílet zprávy o smrtelných nehodách je na pováženou, žádat lidi o like na počest památce zesnulých už je vyložené tabu!

3. Týká se to někoho, kdo by si to sdílet nepřál

Vyspali jste se s někým novým a máte (dosti zvláštní) potřebu to sdělit světu? Smůla, Facebook k tomu možná svádí, ale pokud si to druhá osoba nepřeje, nebo vám k tomu neposkytla souhlas, měli byste si to rozmyslet.

4. Mohli byste kvůli tomu dostat padáka

Je sice fajn, že jste se šéfem na Facebooku přátelé, taková situace ale vyžaduje jistý přístup, který rozhodně nezahrnuje postování selfieček z vaší romantické procházky zoologickou zahradou, pakliže jste se v práci dohodli, že dnes budete mít home office. Na tohle fakt bacha.

5. Je to projev nenávisti

Facebook není sraz Ku Klux Klanu, dokonce to není ani místo, kde byste se měli předvádět před svými podobně rasisticky smýšlejícími kamarády. Realita je taková, že vaše problémy s okolním světem nikoho moc nezajímají. Jediné, co se tak projevuje, je váš vlastní nedostatek sebevědomí.

Tady je 15 věcí, které jste nevěděli o Facebooku:

Sdílejte článek
Štítky video Selfie Facebook internet sdílení

Přečtěte si také